Premiery Muzyczne: Vito Bambino

Zapraszamy na koncert z cyklu Premiery Muzyczne!

VITO BAMBINO

12 marca 2022, godz. 20:00
Sala Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 65 zł (przedsprzedaż), 75 zł (w dniu koncertu) – WYPRZEDANE

Vito Bambino – pseudonim artystyczny Mateusza Dopieralskiego, polskiego aktora i wokalisty. Mateusz urodził się w 1988 roku w Katowicach, ale jako dziecko wyemigrował z rodzicami i siostrą do Niemiec, gdzie mieszka do dziś. Mówi biegle w języku niemieckim i polskim. Polskie obywatelstwo otrzymał w wieku 18 lat. W Niemczech Dopieralski jest uznanym i cenionym aktorem. Karierę rozpoczął w czasie studiów aktorskich, występując na deskach teatrów. W kolejnych latach zaczął pojawiać się w niemieckich serialach i filmach.

W 2003 roku, z zespołem Bitamina wydał swoją pierwszą płytę “Listy Janusza”. Niedługo potem do współpracy zaprosił go Quebonafide – wspólnie nagrali piosenkę “Rumbelstilskin”. Jako Vito Bambino powoli zyskiwał popularność w Polsce. Największą rozpoznawalność przyniósł mu utwór “Dom” z czwartego albumu Bitaminy, “Kawalerka”. W kolejnych latach nagrał z zespołem jeszcze cztery płyty. W 2020 roku premierę miał debiutancki solowy album artysty “Poczekalnia”.
Vito Bambino stworzył też wiele udanych i ciekawych projektów z innymi artystami. Do współpracy zaprosiła go Sanah, z którą nagrał piosenkę “Ale jazz!”, zaśpiewał w duetach z Kasią Sochacką i Natalią Szroeder, a wraz z Bitaminą nagrał też piosenkę z Dawidem Podsiadło.

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury