Premiery Muzyczne: Psio Crew

Zapraszamy na koncert z cyklu Premiery Muzyczne:

Psio Crew

1 lutego 2020, godz. 20:00
klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 30 zł (przedsprzedaż) / 40 zł (w dniu koncertu), dostępne w kasie kina Forum (ul. Legionowa 5), kasie Centrum im. Ludwika Zamenhofa (ul. Warszawska 19) i na bilety.bok.bialystok.pl

Psio Crew stworzyli Maciej “Kamer” Szymonowicz i Mateusz “Gooral” Górny w 2004 roku w Bielsku-Białej. Artyści zaproponowali oryginalne, nowatorskie połączenie muzyki góoralskiej z elementami m.in. drum and bass, trip hop, nu jazz, dub, ragga. Debiutancka płyta Psio Crew “Szumi Jawor Soundsystem” ukazała się w 2007 roku. Album promował singiel “Hajduk”. Electro-góralski charakter i stylowy eklektyzm Psio Crew wywołał spore zamieszanie na rodzimej folkowej scenie muzycznej.

W roku 2009 zespół Psio Crew został zaproszony do Tbilisi i wziął udziału projekcie „Strefa Artystyczna”, w ramach którego odbyły się koncerty i warsztaty muzyczne z gruzińskim zespołem Chveneburebi oraz senegalskim artystą Mamadou Diouf. Pobyt w Gruzji zespół przypieczętował nagraniem polsko-gruzińsko-afrykańskiego utworu “Sissa”, który jest oficjalnym singlem Psio Crew. W 2015 roku zespół Psio Crew został wytypowany m.in. wraz z Kayah & Transoriental Orchestra do reprezentowania Polski podczas koncertu “Sounds like Poland” na największym międzynarodowym festiwalu World Music w Polsce – Skrzyżowanie Kultur. W 2017 roku zespół Psio Crew wziął udział w kilku międzynarodowych festiwalach m.in: One Caucasus w Gruzji oraz Transkaukazja w Polsce.

 

Video

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  4 lata temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  5 lat temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  5 lat temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  5 lat temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  5 lat temu