Premiera: Zbrodnie przyszłości

Bohaterami opowieści zostali Saul Tenser (Viggo Mortensen) oraz Caprice (Léa Seydoux), którzy jako artyści publicznie pokazują metamorfozy swoich organów w „awangardowych przedstawieniach”. Natomiast Timlin (Kristen Stewart), śledcza z Krajowego Rejestru Organów, obsesyjnie śledzi ruchy duetu, aż w pewnym momencie natrafia na tajemniczą grupę – jej misją jest wykorzystać sławę Saula, by rzucić światło na kolejny etap ewolucji człowieka.

Gatunek ludzki zaczął się przystosowywać do „syntetycznego środowiska”, a ciała zaczęły ulegać nowym transformacjom i mutacjom.

Prasa o filmie
David Cronenberg i jego gwiazdorska obsada: Viggo Mortensen, Léa Seydoux i Kristen Stewart stawiają pytanie, czy chirurgia to nowa forma seksu? Ten szokujący obraz przyszłości jednocześnie was rozbawi, przerazi i zmusi do myślenia”
David Fear – The Rolling Stone

Świat w ‘Zbrodniach przyszłości’ przypomina to, jak wyobrażasz sobie codzienne życie w niezbyt odległej przyszłości, zdefiniowane potrzebami, rozkładem, przemocą, ekstremalną rozrywką i katastrofami ekologicznymi. Cronenberg nie osądza go i nie grzmi, tylko z wizualną precyzją, czarnym humorem, powściągliwą melancholią przedstawia szaloną wizję jutra zawstydzając większość filmowych wizjonerów
Manohla Dargis – New York Times

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury