Premiera: Plemię

Od 5 czerwca zapraszamy do kina Forum na niezwykły ukraiński dramat “Plemię”, który w całości rozgrywa się bez jednego słowa!

Kadr z filmu "Plemię"

Kadr z filmu “Plemię”

Plemię / Plemya /The Tribe
Holandia/Ukraina 2014, 130′
reż. Myroslav Slaboshpytskiy

Historia opowiedziana obrazem i językiem migowym, bez napisów i lektora. Sergey zaczyna naukę w szkole dla głuchoniemych. Na własnej skórze doświadcza brutalnych zasad, jakie rządzą w nowym miejscu. Przemoc, bezwzględność, napady, prostytucja – tak wygląda szkolna codzienność. Aby zostać przyjętym do plemienia i znaleźć się w ścisłej hierarchii, trzeba spełnić odpowiednie warunki. Biorąc udział w kilku udanych kradzieżach, Sergey zapracowuje na nową, lepszą pozycję – awansuje i zostaje alfonsem. Ma teraz pod opieką dwie dziewczyny, obsługujące nocą kierowców ciężarówek. Zakochuje się w jednej z nich, która jest także dziewczyną szefa. Zaczynają się potajemnie spotykać i wkrótce zostają kochankami. To złamie wszystkie zasady i postawi ich w sytuacji bez wyjścia.
Na festiwalu w Cannes, w sekcji Tydzień Krytyki film otrzymał trzy nagrody, w tym najważniejszą – The Nespresso Grand Prize!

Video

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury