Premiera: Nie ma nas w domu

“Nie ma nas w domu” to najnowszy film dwukrotnego zdobywcy Złotej Palmy, reżysera filmów “Ja, Daniel Blake” oraz “Wiatr buszujący w jęczmieniu”, Kena Loacha. Po premierze w Cannes film został uznany przez krytyków za jedno z najlepszych dzieł brytyjskiego mistrza, zaś widzowie festiwalu w San Sebastian przyznali mu nagrodę publiczności.

„Nie ma nas w domu” to poruszająca i chwytająca za serce opowieść o rodzinie, marzeniach i drodze do szczęścia. Ricky i Abbie chcą dla siebie i swoich dzieci czegoś więcej. On jest w stanie poświęcić wszystko, żeby ich marzenie o własnym domu wreszcie się spełniło. Ma dosyć czekania, aż sprawy przyjmą lepszy obrót – stawia wszystko na jedną kartę i zaczyna pracę na własną rękę. Rzuca się w wir obowiązków, chcąc jak najszybciej osiągnąć swój cel. Ona, myśląc o przyszłości, nie chce stracić z oczu tego, co już mają: kochającej się rodziny i wzajemnego wsparcia. Wierzy, że goniąc za szczęściem, trzeba wiedzieć, kiedy się zatrzymać.

Za scenariusz „Nie ma nas w domu” odpowiada długoletni współpracownik Kena Loacha, Paul Laverty – nagrodzony w Cannes i czterokrotnie nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej. Zdjęcia do filmu to dzieło Robby’ego Ryana, nominowanego do Oscara za „Faworytę” Yorgosa Lanthimosa.

Video

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  4 lata temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  4 lata temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  5 lat temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  5 lat temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  5 lat temu