Premiera: High Life

Zapowiadają się duże emocje! Z recenzją na 5 gwiazdek w “The Guardian” oraz z oceną na 86% na Rotten Tomatoes, “High Life” jest filmem, po którym widzowie nie pozostają obojętni.

High Life
Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Polska, USA 2018, 110′
reż. Claire Denis
obsada: Robert Pattinson, Mia Goth, Juliette Binoche, André Benjamin, Agata Buzek

Gdzieś w odległej galaktyce, poza naszym układem słonecznym. Monte wychowuje swoją córeczkę Willow w całkowitej izolacji na pokładzie statku kosmicznego. Stał się ojcem wbrew własnej woli – pobrano jego spermę i użyto jej do inseminacji Boyse. Kiedyś byli częścią załogi eks-więźniów i skazańców, których wysłano niczym króliki doświadczalne w kosmos, aby odnaleźli czarną dziurę najbliższą Ziemi. Teraz, po latach, na pokładzie pozostał sam Monte i jego córka.

“High Life” to pierwszy anglojęzyczny film francuskiej reżyserki Claire Denis.
Jest porównywany do największych dzieł Kubricka i Tarkowskiego i ma szansę na tytuł największego filmowego odkrycia 2019 roku! W rolach głównych plejada gwiazd: Robert Pattinson, Mia Goth (znana z drugiej części „Nimfomanki” Larsa Von Triera), Juliette Binoche, André Benjamin (czyli André 3000 z duetu muzycznego Outkast) i nasza rodaczka Agata Buzek. Filmem zachwycili się amerykańscy krytycy, a „Guardian” okrzyknął go „orgazmicznym cudem z Robertem Pattinsonem”. Dodajmy, że największych uniesień dostarcza fakt, że aktor w filmie… śpiewa, a akompaniuje mu grupa muzyczna Tindersticks.

Orgazmiczny cud w odległej galaktyce z Robertem Pattinsonem
The Guardian

Pasjonujący, stymulujący
Barry Jenkins, reżyser „Moonlight”

Arcydzieło
Los Angeles Times

Niesamowity, nieoczywisty, hipnotyzujący, wstrząsający
Variety

Galeria

KINÓWKI.pl

KINÓWKI.plBOK Białostocki Ośrodek Kultury