Ága

Dyskusyjny Klub Filmowy „GAG” zaprasza na pokaz jednego z najbardziej niezwykłych filmów Berlinale 2018 – wzruszającej, hipnotycznej i przepięknej “Ági” Milko Lazarova!
Nasze pokazy odbywają się według schematu – prelekcja + świetne kino + doskonała kawa / herbata oraz dyskusja po która poprowadzi dr Tomasz Adamski.

DKF GAG: AGA
18 lutego | kino Forum | godz. 18:15 | bilet: 12 zł

Ága
reż. Milko Lazarow
Bułgaria, Niemcy, Francja 2018, 98’

Intymna, ale skrywająca potężny ładunek emocji, “Agá” jest opowieścią o losach Nanooka i Sedny, mieszkających samotnie w lodowej krainie, gdzieś na północy Jakucji. Wieczorami, pod stertą futer starzejąca się para opowiada sobie dawne mity, nieprzystające już do rzeczywistości, w której czyste niebo nad ich głowami przecinają samoloty, gdzie przetrzebiono zwierzęta. Nad szczęśliwą jesienią życia małżonków unosi się jednak bolesne wspomnienie tytułowej Ági – córki, która przed laty opuściła rodziców i odeszła do miasta. Co między nimi zaszło? Czy istnieje szansa na pojednanie rodziny?

Lazarov w niebanalny sposób prowadzi widzów do końca mitu, którego nie ma już kto opowiadać. Poza nim czeka nas już tylko wielka pustka. W jej obliczu najcenniejszym skarbem okazuje się umiejętność mądrego współodczuwania.

Nagrody:
Valladolid IFF 2018 – Najlepszy Nowy Reżyser; FF w Sarajewie 2018 – najlepszy film; Malatya IFF 2018 – Specjalna Nagroda Jury; MFF w Ljubljanie 2018 – Nagroda Publiczności; Golden Rose Bulgarian Feature FF 2018 – najlepszy film, reżyser, zdjęcia, Nagroda Dziennikarzy, Nagroda Krytyków; MFF w Kairze 2018 – najlepszy film; Chukotka International Arctic FF 2018 – najlepszy film, Specjalna Nagroda Jury

Galeria

Aga-plakat

Video

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  5 lat temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  5 lat temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  5 lat temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  5 lat temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  5 lat temu