Poranek Teatralny

Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na Poranek Teatralny w wykonaniu:

Teatru Żółtodziób ze spektaklem “Skarb”
Teatru Form Niewielkich ze spektaklem “Dzieciństwo”
Teatru Bel Etage ze spektaklem “Dziewczyna, która podeptała chleb”

4 czerwca 2019, godz. 10:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
Bilet: 7 zł  – na 3 spektakle – dostępny w kasie kina Forum (ul. Legionowa 5), kasie BOK/CLZ (ul. Warszawska 19) i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Spektakle przeznaczone są dla dzieci od 5 lat.

Teatr Żółtodziób jest najmłodszą grupą (6 – 9 lat) działającą pod skrzydłami Fundacji „Przestrzeń”. Dzieci początkowo pracowały ze starszym zespołem. Od 2 lat stanowią oddzielną grupę realizując swoje spektakle.

W marcu tego roku Teatr Żółtodziób za spektakl „Skarb” otrzymał wyróżnienie na Podlaskim Forum Teatrów Dzieci i Młodzieży Szkolnej, Białystok 2019. Spektakl „Skarb” to zabawa sceniczna, w której dzieci wykorzystują animację materiałów. Opowiada o skarbie znalezionym w starej skrzyni. Czy skarb musi być zawsze ze złota? A może wystarczy nasza wyobraźnia?

Teatr Form Niewielkich – dzieci w wieku 9 – 12 lat. Kontynuacja grupy najmłodszej. Grupa zapoznaje się z różnymi formami teatru (lalka, przedmiot, cień, drama, ruch), wspólnie uczestniczy w tworzeniu scenariuszy do spektakli. Pracuje nad interpretacją, ekspresją, dykcją i logiką spektakli.

„Dzieciństwo” to spektakl zrealizowany do autorskiego scenariusza napisanego specjalnie dla tej grupy. W symboliczny sposób porusza temat sytuacji, w której dzieci muszą czasem wcześniej niż rówieśnicy dorosnąć.

“Dzieciństwo” (2018/2019) – II Nagroda w Podlaskim Forum Teatrów Dzieci i Młodzieży Szkolnej, Białystok 2019, scena dziecięca oraz III Nagroda w VII Ogólnopolskim Dziecięcym Festiwalu Teatralnym “Przestrzeń Wyobraźni” 2019 w Rybniku.

Teatr Bel Etage (młodzież 13 – 16 lat).

Grupa pracuje przede wszystkim w formie teatru żywego planu. Realizowane przedstawienia powstają poprzez wspólne ćwiczenia sceniczne, zadania aktorskie często są oparte na pomysłach młodzieży. Oprócz ćwiczeń z dykcji, interpretacji, kultury mowy, dzieci same starają się tworzyć historie, budują postacie, relacje sceniczne i dialogi.

“Dziewczyna, która podeptała chleb” to spektakl zrealizowany na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena o tym samym tytule. Naszą opinię o drugim człowieku kształtuje czasem bezmyślne powtarzanie cudzych słów. Czemu? Jedna z bohaterek mówi: „Wierzycie w to, bo dzięki temu możecie ją bezkarnie oceniać a siebie usprawiedliwiać”

“Dziewczyna, która podeptała chleb” (2018/2019) – “nagroda za reżyserię, mądry, pedagogiczny przekaz, stroje oraz scenografię” na V Mińskim Dziecięcym Teatralnym Forum “Kroki” w Mińsku na Białorusi oraz I Nagroda w Podlaskim Forum Teatrów Dzieci i Młodzieży Szkolnej, Białystok 2019.

Wszystkie teatry działają przy Fundacji “Przestrzeń”.


BOK Białostocki Ośrodek Kultury