Polska Dr Dolittle: Niesamowite zwierzaki z Ameryki Południowej

Małych Odkrywców zapraszamy do obejrzenia prezentacji online:

Polska Dr Dolittle Gosia Zdziechowska: Niesamowite zwierzaki z Ameryki Południowej

20 lutego, godz. 11:00 – 26 lutego, godz. 15:45 (po tym terminie prezentacja nie będzie dostępna)
strona Ciekawi Świata na FB i YouTube BOK-u
dostęp bezpłatny

Chcielibyście spojrzeć czarnemu jaguarowi w oczy, zobaczyć „rudego lisa na szczudłach” z bliska czy dowiedzieć się, jak szybko mrówkojad wielki porusza językiem? Fascynujący świat południowoamerykańskich zwierząt za pomocą filmów i opowieści przybliży Wam Polska Dr Dolittle.

Poznacie też najsłodsze mrówkojady świata: Marię i Joao. Tymi kilkumiesięcznymi sierotkami Polska Dr Dolittle opiekowała się podczas wolontariatu w Brazylii. Dowiecie się między innymi, dlaczego mrówkojady nie mają zębów i z jakiego powodu chodzą na knykciach.

Polska Dr Dolittle zabierze Was w niezwykłą podróż ze zwierzętami mieszkającymi w Ameryce Południowej.

Małgorzata Zdziechowska o sobie:
“Jestem dziennikarką, producentką, autorką książek dla dzieci, a przede wszystkim MIŁOŚNICZKĄ ZWIERZĄT. Od wielu lat jeżdżę na wolontariaty i opiekuję się dzikimi zwierzętami. Odwiedziłam kilkanaście ośrodków na 4 kontynentach, gdzie pracowałam z ponad 100 gatunkami ssaków.

Materiały o mnie ukazały się w wielu mediach na całym świecie (m.in. w “Daily Mail”, “China Daily”, Onecie, “Twoim Stylu”) byłam też wielokrotnie gościem w „Pytaniu na śniadanie”, „Dzień Dobry TVN”, Radiu Zet, RMF FM, Polskim Radiu. Za pomoc zwierzętom zostałam nominowana w 15 edycji plebiscytu „Serce dla Zwierząt”.

Moje artykuły z wolontariatów ukazały się m.in. w magazynie “National Geographic Traveler”. Moje krótkie filmy video o dzikich zwierzętach zostały opublikowane m.in. na stronach Yahoo, MSN, AOL czy The Huffington Post a także w programach telewizyjnych: ABC Good Morning America, ABC Chicago, ABC Norway, ZDF i National Geographic.

Jestem autorką książek “Świat dzikich zwierząt”, “Koala to nie miś”, “Kangur – symbol Australii”, “Świat dzikich kotów”, “Zwierzaki dzieciaki. 365 dni z życia dzikich zwierząt” i “Zwierzaki podróżniczki Gosi”.”

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury