Polki.pl polecają „Poznajmy się jeszcze raz” w Kinie Forum

Polki.pl, Gutek Film i Kino Forum zapraszają na przedpremierowy pokaz filmu „Poznajmy się jeszcze raz”!

Błyskotliwa, świetnie napisana i wyreżyserowana komedia, która wskrzesza piękne wspomnienia.
Variety

Poznajmy się jeszcze raz

28 stycznia 2020, godz. 18:15
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 16 zł – do kupienia w kasie kina i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Co byście zrobili, aby raz jeszcze poczuć pierwszą miłość? Ile byście dali, by na nowo przeżyć najpiękniejszy dzień swojego życia?
Powrót do cudownych chwil może mieć wysoką cenę. Bohater „Poznajmy się jeszcze raz” gotów jest ją zapłacić – nawet jeśli będzie musiał pozbyć się wszystkich oszczędności, a potem ukryć ten fakt przed żoną.
Przewrotna francuska komedia spodoba się wszystkim, którzy pokochali romantyczny klimat „O północy w Paryżu” i urzekającą niewinność „Amelii”!

Poznajmy się jeszcze raz
Francja 2019, 115′
reż. Nicolas Bedos
obsada: Daniel Auteuil, Guillaume Canet, Fanny Ardant, Doria Tillier

Zagubiony w świecie nowych technologii, wzdychający do telefonów stacjonarnych, papierowych książek i wąsów rysownik komiksów Victor (w tej roli gwiazda francuskiego kina, Daniel Auteuil), nieoczekiwanie dostaje propozycję nietypowej podróży w czasie. Mężczyzna przyjmuje ją tym chętniej, że jego małżeństwo się sypie, a żona Marianne (w tej roli Fanny Ardant) w niczym nie przypomina cudownej dziewczyny, w której kiedyś się zadurzył. Wybiera więc lata 70., by znów móc wejść do baru „Belle Epoque”, bezkarnie zapalić papierosa przy stoliku i z drżącym (po raz pierwszy od tak dawna!) sercem czekać, aż w drzwiach pojawi się rudowłosa, seksowna, niezależna Marianne. Odtworzona na jego życzenie epoka wydaje się Victorowi o wiele prawdziwsza niż współczesność, w której wszystko – od międzyludzkich relacji przez pracę, po sztukę – staje się wirtualne.

„Film, któremu nie można się oprzeć”, „Dowcipny i radosny” – tak pisali krytycy po pokazach „Poznajmy się jeszcze raz” w Cannes i Toronto. Zachwyciła rewelacyjna obsada i błyskotliwy scenariusz, a także lekkość, z jaką reżyser Nicolas Bedos dotyka uniwersalnych tematów: miłości, przemijania, pokoleniowych różnic. Pełen humoru przebój francuskiego kina działa jak filmowy afrodyzjak, przypominając, że najlepsze czasy i najpiękniejsze chwile to te, które przeżywamy teraz.

Urocza komedia w stylu Richarda Curtisa („To właśnie miłość”), którą spokojnie można określić mianem „crowdpleasera”. Rozbawi Was do łez i podniesie na duchu!
Screen International

Video

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  4 lata temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  5 lat temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  5 lat temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  5 lat temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  5 lat temu