Połączenie LIVE: Andrzej Bargiel: K2 – dokonać niemożliwego – ODWOŁANE

Wydarzenie odwołane
WIĘCEJ INFORMACJI

W ramach 10. Festiwalu Kultur i Podróży “Ciekawi Świata” zapraszamy na spotkanie dzięki połączeniu live!

Andrzej Bargiel: K2 – dokonać niemożliwego

24 października, godz. 22:30
Sala Forum, ul. Legionowa 5

bilety: 15 zł – w kasach kina Forum i Centrum im. L. Zamenhofa oraz na stronie bilety.bok.bialystok.pl
prowadzenie: Michał Obrycki, Paweł Dunaj

Andrzej Bargiel
Rocznik 1988. Trzykrotny mistrz Polski w skialpiniźmie, trzeci w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, rekordzista świata w biegu na Elbrus. Były członek Polskiej Kadry Narodowej w skialpinizmie, uczestnik programu Polski Himalaizm Zimowy, ratownik TOPR.

Pomysłodawca niepowtarzalnego, realizowanego od 2013 roku projektu narciarskiego Hic Sunt Leones, którego celem są zjazdy z najwyższych szczytów Ziemi oraz udowodnienie, że narciarstwo możliwe jest nawet na dachu świata.

Jest pierwszym Polakiem, któremu w 2013 roku udało się zdobyć ośmiotysięcznik Shishapangma na nartach oraz zjechać z jego wierzchołka. W 2014 roku ustanowił rekordowy czas wejścia na szczyt Manaslu i jako drugi człowiek w historii zjechał z tego szczytu na nartach do bazy.  Rok później, jako pierwszy człowiek na świecie zjechał na nartach z osławionego szczytu Broad Peak, a w 2016 roku pobił o 12 dni rekord ustanowiony w 1999 roku przez Denisa Urubko i Andreja Mołotowa w zdobyciu pięciu siedmiotysięczników położonych na terenie byłego ZSRR, tzw. Śnieżnej Pantery.

22 lipca 2018 roku zjechał ze szczytu K2 (8611 m n.p.m.). Zjazd z K2 od lat był celem i marzeniem kilku narciarzy wysokogórskich. Swoim osiągnięciem Andrzej Bargiel napisał więc ważny rozdział zarówno w historii himalaizmu, jak i narciarstwa. Andrzej Bargiel został również 13. polskim zdobywcą drugiego pod względem wysokości szczytu świata.

Mieszka w Zakopanem.

Więcej:
andrzejbargiel.com/pl
facebook.com/Jedrek.Bargiel

 

 

Ważne:
https://bok.bialystok.pl/pliki/Wytyczne_dla_KINA-FORUM-.pdf
https://bok.bialystok.pl/pliki/covid-o%C5%9Bwiadczenie-do-kina.pdf


BOK Białostocki Ośrodek Kultury