Pokaz specjalny: Holiday

Zapraszamy na, jedyny w Białymstoku pokaz filmu “Holiday” – zdobywcy Grand Prix 18. MFF Nowe Horyzonty. Specjalny seans to unikatowa szansa, żeby poczuć festiwalową atmosferę i przygotować się na tegoroczną odsłonę wydarzenia.

Pokaz specjalny: Holiday
16 czerwca kino Forum | g. 18.00 | bilet 16 zł

Michael (Lai Yde), duński gangster narkotykowy, zabiera Saschę (Victoria Carmen Sonne), swoją dziewczynę, na luksusowe wakacje w willi na Riwierze Tureckiej. Zakupy, drogie prezenty i ostre imprezy wypełniają im czas. Michael pogardza wszystkim, co nie należy do jego świata, a ci co złamią obowiązujące w nim reguły muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Kiedy Sascha zaprzyjaźnia się z Thomasem (Thijs Römer), młodym i czarującym Holendrem, naraża się Michaelowi i tworzy sytuację, która nie może się dobrze skończyć.

Holiday Isabelli Eklöf zaczyna się jak obietnica niezapomnianych wakacji – tureckie wybrzeże, drinki z palemką, dom z basenem, a w nim bogate towarzystwo. I tylko twarz młodziutkiej, niebywale atrakcyjnej Saschy zdradza czujność i napięcie kryjące się pod niewinnym uśmiechem. Eklöf w jednocześnie niepokojący, piekielnie przenikliwy i magnetycznie przyciągający sposób portretuje świat współczesnej przestępczości, w którego sidła wpada główna bohaterka. Upojenie blichtrem przeplata się tu z brutalnością, a kobiece ciało jest traktowane jako kolejny dodatek do kolekcji luksusowych towarów. Duńska reżyserka nie proponuje jednak prostych wyroków i rozwiązań, pokazując cienką granicę przebiegającą między rzeczywistością kata i ofiary.

MFF Nowe Horyzonty 2018 – Grand Prix Festiwalu, Najlepszy film

Galeria

holiday_ps

Video

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  5 lat temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  5 lat temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  5 lat temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  5 lat temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  5 lat temu