Pokaz specjalny: Allseasons

Zapraszamy na pokaz polskiej, zrealizowanej z wielkim rozmachem superprodukcji o kitesurfingu!

Pokaz specjalny: Allseasons

24 maja 2022, godz. 18:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 22 zł / w kasie kina, 18 zł / online: https://bilety.bok.bialystok.pl/

Allseasons

reż. Adam Rotnicki, Bartłomiej Osses, Janusz Osiński, Michał Piłat
Polska 2021, 78′

Oto pierwszy w historii film pokazujący pełne spektrum kitesurfingu w odniesieniu do stylów oraz pór roku, w jakich można go uprawiać. Podbije serca nie tylko fanów kitesurfingu i innych sportów wodnych, ale również tych wszystkich, którzy kochają podróże, dobrą muzykę i film dokumentalny w najlepszym wydaniu!

Na ekranie zobaczycie zapierające dech w piersiach krajobrazy, najlepszych na świecie zawodników, najnowsze technologie realizacji, najbardziej skomplikowane ewolucje i niczym nieskrępowaną wolność́.
Są w życiu chwile, które zapadają nam na zawsze w pamięć. Jednym z takich momentów jest na pewno pierwsze wejście na wodę, które wywołuje niezapomniane wrażenia. Przygoda. Wolność. Obcowanie z żywiołami. Poczucie więzi z naturą.

“Allseasons” to hołd złożony wszystkim, którzy uprawiają kitesurfing w zgodzie z naturą oraz celebracja tego sportu nie tylko jako rekreacji, ale także wehikułu, na pokładzie którego można dotrzeć w głąb ludzkiej duszy.

Podczas prac nad filmem korzystano ze smartfonów Galaxy S10 i Galaxy S21 Ultra 5G.

Występują: Julia Damasiewicz, Katarzyna Blanka Lange, Olga Sarna, Julia Morkowska, Tusia Witkowskia, Dr inż. Benedykt Hac, Marek Rowiński Jr, Marek Rowiński Senior, Mikołaj Aleksander Gregier, Mark Shinn, Felix Kersten, Bruce Kessler, Valentin Launay, Błażej Ożóg, Janek Grzegorzewski, Łukasz Koński, Artur Sowa, Marek Bosowski, Mario Kraszewski, Jacek Oszczygieł, Kuba Jurkowski, Kuba Kapturski, Rafał Szukiel, Paweł Ratuś, Daniel Marzejon, Mateusz Włodarczyk, Sławomir Paćko, Michał Procajło, Piotr Karaś oraz gościnnie Aaron Hadlow & Airton Cozzolino.

Lokalizacje:
Półwysep helski, Gdynia, Ustka, Orzechowo, Puck, Tychy i Bielsko-Biała w Polsce.
Alpy w Szwajcarii, Sardynia we Włoszech, Geilo w Norwegii, Egipt – Morze Czerwone, Tarifa i Fuerteventura w Hiszpanii.

 

Autorzy o filmie:
“Nasz film przedstawia historię najlepszych kitesurferów w 8 rozdziałach. Chcemy, aby publiczność wiedziała, o co tak naprawdę chodzi w tym sporcie. Pokażemy nie tylko najlepszych kitesurferów w akcji na wodzie, ale także atmosferę, w jakiej żyją na lądzie. Zaprezentujemy ciężką pracę sportowców, aby osiągać sukcesy w coraz bardziej wymagającym, międzynarodowym środowisku. Będzie to film, w którym żywe legendy tego sportu opowiadają o jego początkach i ewolucji.
Nasza produkcja pokazuje pozytywne emocje, jakie daje kitesurfing tym, którzy się w niego angażują. Niezbędnymi elementami tego filmu są zmieniające się pory roku i wraz z nimi zmieniające się środowiska, a także miejsca, w których mistrzowie świata spotykają się z ludźmi rozpoczynającymi swoją przygodę z tym sportem. Wyjątkowe lokalizacje, piękno ich natury, porywiste wiatry i najlepsze miejsca do kitesurfingu, jakie kiedykolwiek odwiedzisz.
Kitesurfing to jeden z najszybciej rozwijających się sportów na świecie. Najlepsi zawodnicy osiągnęli w nim spektakularne sukcesy, bijąc rekordy, samotnie pokonując morze i stale rywalizując w mistrzostwach świata. Postanowiliśmy stworzyć film dokumentalny o kitesurfingu, aby pokazać życie człowieka w symbiozie z wiatrem o każdej porze roku.”

 

 

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury