Szczepan Skibicki: Podlaska Noc

Zapraszamy do obejrzenia wystawy zdjęć Szczepana Skibickiego

PODLASKA NOC

wystawę w wersji plenerowej można także zobaczyć przed budynkiem Białostockiego Ośrodka Kultury przy ul. Legionowej 5

wystawa dostępna od 25 lutego do 25 kwietnia 2021

Podlasie to jedno z najlepszych miejsc do obserwowania nocnego nieba, co skrzętnie wykorzystują miłośnicy astronomii i astrofotografii. Na wystawie możemy zobaczyć fotografie wykonane w najmniej zanieczyszczonych zakątkach Podlasia.
Różnego rodzaju zjawiska astronomiczne, takie jak obłoki srebrzyste, pojawienie się komety NEOWISE, zorze polarne, konstelacje gwiazd, dysk naszej galaktyki Drogi Mlecznej na tle podlaskich krajobrazów zostały uwiecznione i zaprezentowane na wystawie. To tylko część wspaniałych zjawisk, które możemy podziwiać w pełnej krasie na podlaskiej ziemi.

Szczepan Skibicki o sobie:
“Jestem mieszkańcem Podlasia. Ruch na świeżym powietrzu to moja największa pasja. Kolarstwo MTB, jazda na nartach BC oraz skitour, trekking górski, wędrowanie po podlaskich zabagnionych zalesionych dolinach daje mi ogromne poczucie wolności i swobody. Wszystko to w kontakcie ze zmieniającą się nieustannie przyrodą inspiruje mnie do działalności twórczych. Moją pasją jest też astronomia. Świadomość ogromu wszechświata połączona z pięknem nocnego nieba jest niesamowicie inspirująca. Wszystkie te zainteresowania jednoczy fotografia oraz film. Zamiłowanie do sportów oraz astronomii w połączeniu z pasją do słuchania muzyki popycha mnie do tworzenia obrazów w jej rytm. Ruch, rytm, harmonia, różnorodność, piękno jest tym, co bym chciał pokazać w swoich utworach.”


BOK Białostocki Ośrodek Kultury