Podlaska noc – premiera filmów i spotkanie ze Szczepanem Skibickim

Zapraszamy na premierę filmów “Podlaska noc 2.0” i “Podlaska noc 2.1” oraz spotkanie z ich twórcą, Szczepanem Skibickim!

PODLASKA NOC

25 lutego 2021, godz. 18:30
Klub Fama, ul. Legionowa 5
wstęp wolny

prowadzenie spotkania: Tomasz Adamski

liczba miejsc ograniczona
obowiązuje zakaz konsumpcji (bar będzie nieczynny)

wytyczne dla KLUBU FAMA
oświadczenie uczestnika wydarzenia w Klubie Fama

Podlaska noc 2.0
Film „Podlaska noc 2.0″ to projekt, który był realizowany przez ostatnie pięć lat. Wszystkie ujęcia zostały wykonane w technice poklatkowej na Podlasiu. Zostały na nich uwiecznione bardzo rzadkie zjawiska, takie jak zorze polarne, obłoki srebrzyste czy komety długookresowe. Wykorzystanie modyfikowanego aparatu pozwoliło również na uwiecznienie szczegółów mgławic w paśmie H-alfa niewidocznych nieuzbrojonym okiem.

Podlaska noc 2.1
„Podlaska noc 2.1″ to dokument, w którym Szczepan Skibicki i jego koledzy opowiadają o swojej pasji do astronomii i astrofotografii. W filmie możemy zobaczyć ujęcia nieba wykonane do różnych projektów filmowych przez ostatnie siedem lat.

Wydarzeniu towarzyszy plenerowa wystawa “Podlaska Noc” przed budynkiem Białostockiego Ośrodka Kultury.

Podlasie to jedno z najlepszych miejsc do obserwowania nocnego nieba, co skrzętnie wykorzystują miłośnicy astronomii i astrofotografii. Na wystawie możemy zobaczyć fotografie wykonane w najmniej zanieczyszczonych zakątkach Podlasia.
Różnego rodzaju zjawiska astronomiczne, takie jak obłoki srebrzyste, pojawienie się komety NEOWISE, zorze polarne, konstelacje gwiazd, dysk naszej galaktyki Drogi Mlecznej na tle podlaskich krajobrazów zostały uwiecznione i zaprezentowane na wystawie. To tylko część wspaniałych zjawisk, które możemy podziwiać w pełnej krasie na podlaskiej ziemi.

Szczepan Skibicki o sobie:
“Jestem mieszkańcem Podlasia. Ruch na świeżym powietrzu to moja największa pasja. Kolarstwo MTB, jazda na nartach BC oraz skitour, trekking górski, wędrowanie po podlaskich zabagnionych zalesionych dolinach daje mi ogromne poczucie wolności i swobody. Wszystko to w kontakcie ze zmieniającą się nieustannie przyrodą inspiruje mnie do działalności twórczych. Moją pasją jest też astronomia. Świadomość ogromu wszechświata połączona z pięknem nocnego nieba jest niesamowicie inspirująca. Wszystkie te zainteresowania jednoczy fotografia oraz film. Zamiłowanie do sportów oraz astronomii w połączeniu z pasją do słuchania muzyki popycha mnie do tworzenia obrazów w jej rytm. Ruch, rytm, harmonia, różnorodność, piękno jest tym, co bym chciał pokazać w swoich utworach.”

Galeria

Podlaska noc_fot Marcin Pawlukiewicz (1) Podlaska noc_fot Marcin Pawlukiewicz (2) Podlaska noc_fot Marcin Pawlukiewicz (3) Podlaska noc_fot Marcin Pawlukiewicz (4) Podlaska noc_fot Marcin Pawlukiewicz (5) Podlaska noc_fot Marcin Pawlukiewicz (6) Podlaska noc_fot Marcin Pawlukiewicz (7) Podlaska noc_fot Marcin Pawlukiewicz (8) Podlaska noc_fot Marcin Pawlukiewicz (9) Podlaska noc_fot Marcin Pawlukiewicz (10) Podlaska noc_fot Marcin Pawlukiewicz (11) Podlaska noc_fot Marcin Pawlukiewicz (12) Podlaska noc_fot Marcin Pawlukiewicz (13) Podlaska noc_fot Marcin Pawlukiewicz (14) Podlaska noc_fot Marcin Pawlukiewicz (15) Podlaska noc_fot Marcin Pawlukiewicz (16)

Video

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  6 lat temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  6 lat temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  6 lat temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  6 lat temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  6 lat temu