Źródło nadziei

Podlaska Akademia Kultury przy Białostockim Ośrodku Kultury oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej zapraszają na film

ŹRÓDŁO  NADZIEI

03.10, godz. 16.00, kino Forum
bilet: 5 zł

“Źródło nadziei”, reżyserski debiut laureata Oscara i Złotego Globu Russella Crowe to niezwykła, romantyczna i inspirująca opowieść o miłości pokonującej wszelkie bariery.

Jest 1919 rok. Joshua Connor, australijski farmer, spełniając ostatnią wolę zmarłej żony, przybywa do Turcji, by odszukać ciała synów poległych w bitwie pod Gallipoli, jednej z najkrwawszych bitew I wojny światowej. Zniszczony przez wojnę kraj, który przemierza, zaskakuje go odmiennością, a brytyjscy okupanci odrzucają prośby o wydanie ciał poległych. Z pomocą Connorowi przyjdzie pewna Turczynka, która stanie się dla niego kimś znacznie więcej niż tylko przewodniczką w tej podróży. Gdy okaże się, że jeden z synów być może żyje, Connor poruszy niebo i ziemię, by odkryć prawdę o losie swego dziecka.

Pisarz i scenarzysta Andrew Anastasios, zbierając informacje do projektu opowiadającego o australijskiej historii, natknął się na list Cyrila Hughesa, podpułkownika dowodzącego jednostką wojskową wprowadzającą porządek w miejscu, gdzie odbyła się traumatyczna bitwa o Gallipoli. W liście Hughes zapisał intrygujące zdanie: „Pewien staruszek zdołał przybyć tu aż z odległej Australii w poszukiwaniu grobu swego zmarłego syna”. To zdanie zainspirowało Anastasiosa do stworzenia poruszającej historii o stracie i odkupieniu oraz konflikcie między dwoma światami.

Nagroda Australijskiego Instytutu Filmowego 2015 za najlepszy film!

 

Galeria

ZRODLO_NADZIEI_2 ZRODLO_NADZIEI_1 ZRODLO_NADZIEI_3

BOK Białostocki Ośrodek Kultury