Piotr Schmidt Electric Group feat. Ernesto Simpson

W ramach naszego cyklu Jazz na BOK-u zapraszamy na koncert

Piotr Schmidt Electric Group feat. Ernesto Simpson

Wydarzenie na FB

Piotr Schmidt Electric Group – elektryczno-groove’owy zespół, fascynujący osobliwym połączeniem fusion i przestrzennego jazzu, z soulem, funkiem, R&B oraz muzyką filmową. Członkowie zespołu to wielokrotnie nagradzani na festiwalach i konkursach muzycznych wybitni młodzi artyści, którzy od momentu powstania grupy w 2011 roku zagrali wspólnie ponad 70 koncertów, w tym na wielu międzynarodowych festiwalach. Zespół zadebiutował płytą “Silver Protect” wydaną w 2012 roku. Płyta od razu zwróciła uwagę krytyków i została doceniona przez fanów elektrycznego jazzu w Polsce.

Skład zespołu:
Piotr Schmidt – trąbka
Tomasz Bura – klawisze, syntezatory
Michał Kapczuk – gitara basowa, efekty
Ernesto Simpson – perkusja

Piotr Schmidt Electric Group z Jazz Bez to

Więcej o artystach:

Piotr Schmidt – trębacz, lider zespołów, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach i Instytutu Jazzu. Wykładowca na Akademii Muzycznej w Katowicach oraz na PWSZ w Nysie. Gry na trąbce uczył się pod kierunkiem Piotra Wojtasika. Jest stypendystą University of Louisville (Kentucky, USA), kilkanaście razy wygrywał prestiżowe konkursy jazzowe. Na koncie ma sześć autorskich płyt, od czterech lat znajduje się w pierwszej szóstce “najlepszych trębaczy jazzowych” w ankiecie Jazz Top magazynu Jazz Forum. Współpracował z takimi muzykami jak: Walter Smith III, Grzegorz Nagórski, Maciej Sikała, Wojciech Karolak, Krystyna Prońko, Wojciech Myrczek, Dante Luciani, Benjamin Drazen, Grzegorz Piotrowski, Paweł Kaczmarczyk, Paweł Tomaszewski, Piotr Baron, Michał Barański czy Wiesław Pieregorólka. Wyróżniony Nagrodą Prezydenta Miasta Gliwice w dziedzinie Twórczości Artystycznej oraz nagrodą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ernesto Simpson – światowej sławy perkusista specjalizujący się w jazzie i muzyce latynoskiej. Współpracował z takimi artystami jak: Paquito D’Rivera, Richard Bona, Gonzalo Rubalcaba, Michael Brecker, Mike Stern, Herbie Hancock, James Genus, Ron Affif, Samuel Torres, Manuel Valera czy Rodriguez Bracia.

Tomasz Bura – pianista, kompozytor, solista i sideman, studiował muzykę klasyczną. Zwycięzca wielu konkursów jazzowych i klasycznych. Występował w Polsce, Francji, Niemczech, Rosji, na Ukrainie i w Wielkiej Brytanii. Wśród jego współpracowników są: Atma Atur (perkusista Davida Bowiego i Joe Satrianiego), Michał Barański (basista Bennyego Maupina i Nigela Kennedyego), Rick James, Thomas Sanchez, Edi Sanchez oraz orkiestry symfoniczne i kameralne. Znany z dojrzałych harmonii i wirtuozerii improwizacyjnej, Bura jest cenionym muzykiem w Wielkiej Brytanii, gdzie mieszka na stałe. Komponować zaczął już w wieku sześciu lat i wypracował specyficzny dźwięk, łącząc polirytmie, skomplikowane harmonie, wpływy etniczne i pejzaże elektroniczne.

Michał Kapczuk – kontrabasista, gitarzysta basowy, absolwent Wydziału Jazzu w ZPSM w Warszawie oraz Akademii Muzycznej w Katowicach. Współtworzy wiele projektów muzycznych o różnorodnych stylistykach (jazz, pop, rock), działa też jako sideman. Kilkunastokrotnie zdobywał Grand Prix zespołowe na najważniejszych konkursach w Polsce i za granicą. Indywidualnie wyróżniony na festiwalach “Tarnów Jazz Contest 2008”, “Krokus Jazz Festiwal Jelenia Góra 2009″ i „Jazz Nad Odrą Wrocław 2010”, otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Mloda Polska”. Koncertował na wielu prestiżowych festiwalach w Polsce i za granicą.

Patronat medialny: BialystokOnline.pl

Video

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury