Piotr Horzela: Antarktyda – pingwiny i foki w lodowej krainie

Zapraszamy Małych Odkrywców na spotkanie z cyklu “Ciekawi Świata”!

Piotr Horzela: Antarktyda – pingwiny i foki w lodowej krainie

8 czerwca 2019, godz. 11:00
Klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 8 zł, do kupienia w kasie Forum (ul. Legionowa 5), kasie BOK/CLZ (ul. Warszawska 19) i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

dla dzieci w wieku 5+

Prezentacja zacznie się od rozmowy o kontynentach, zaznaczeniu różnic pomiędzy Arktyką a Antarktydą i wyjaśnieniu, dlaczego pingwiny nigdy nie spotkają polarnych niedźwiedzi.
Piotr opowie dzieciom o antarktycznym klimacie, lodowcach i zwierzętach zamieszkujących tę część świata. Skupi się w szczególności na opowieści o życiu pingwinów, ale opowie też o fokach, wielorybach i innych ptakach.
Wspomni również o istnieniu stacji antarktycznej i życiu polarników. Po prelekcji odpowie na wszelkie pytania dzieci – a, jak wiadomo, te zawsze się pojawiają!

Piotr Horzela – podróżnik i przyrodnik. Wychowany w leśniczówce na Pomorzu, ukończył wydział leśny, ale leśnikiem nie został – pochłonęły go podróże. Cztery z ostatnich dziewięciu lat spędził na innych kontynentach. Od kilku lat prowadzi prelekcje, podczas których opowiada o ludziach, miejscach i swoich doświadczeniach ze świata, a od niecałych dwóch rozwija kanał przyrodniczy na YouTube i tworzy serię filmów „O lesie”. Obecnie mieszka w Puszczy Knyszyńskiej, skąd współprowadzi projekt ekologiczno-społeczny “Las w Nas”.

patronat: Polskie Radio Białystok, Białystok Online
partner: Augustowianka

Galeria

1 2 3 4 small_PIOTR_HORZELA_Ciekawi_Swiata_Mali_Odkrywcy_8_czerwca_2019 (1) small_PIOTR_HORZELA_Ciekawi_Swiata_Mali_Odkrywcy_8_czerwca_2019 (2) small_PIOTR_HORZELA_Ciekawi_Swiata_Mali_Odkrywcy_8_czerwca_2019 (3) small_PIOTR_HORZELA_Ciekawi_Swiata_Mali_Odkrywcy_8_czerwca_2019 (4) small_PIOTR_HORZELA_Ciekawi_Swiata_Mali_Odkrywcy_8_czerwca_2019 (5) small_PIOTR_HORZELA_Ciekawi_Swiata_Mali_Odkrywcy_8_czerwca_2019 (6) small_PIOTR_HORZELA_Ciekawi_Swiata_Mali_Odkrywcy_8_czerwca_2019 (7) small_PIOTR_HORZELA_Ciekawi_Swiata_Mali_Odkrywcy_8_czerwca_2019 (10) small_PIOTR_HORZELA_Ciekawi_Swiata_Mali_Odkrywcy_8_czerwca_2019 (12) small_PIOTR_HORZELA_Ciekawi_Swiata_Mali_Odkrywcy_8_czerwca_2019 (13) small_PIOTR_HORZELA_Ciekawi_Swiata_Mali_Odkrywcy_8_czerwca_2019 (15) small_PIOTR_HORZELA_Ciekawi_Swiata_Mali_Odkrywcy_8_czerwca_2019 (16) small_PIOTR_HORZELA_Ciekawi_Swiata_Mali_Odkrywcy_8_czerwca_2019 (17)
Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  4 lata temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  4 lata temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  4 lata temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  4 lata temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  4 lata temu