Piotr Doliński: Podróż z punktu A do punktu Z

Zapraszamy na spotkanie w ramach 10. Festiwalu Kultur i Podróży Ciekawi Świata!

Piotr Doliński: Podróż z punktu A do punktu Z

24 października 2021, godz. 13:30
sala Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 15 zł, do kupienia w kasach kina Forum i Centrum im. Ludwika Zamenhofa oraz na bilety.bok.bialystok.pl

A to niespodzianka! Piotr Doliński – od lat fantastycznie i z humorem prowadzący spotkania podróżnicze podczas “Ciekawych Świata” – po raz pierwszy w podwójnej roli: gościa festiwalu i prowadzącego!

Słowo od Piotra:
“Często mamy swoje ulubione regiony, miasta czy kraje. Tłumaczymy to oklepanymi frazesami typu „to moje miejsce na Ziemi” albo mówimy, że lubimy tamtejszą kuchnię, zwyczaje, ludzi czy tradycje. Moim zdaniem nasza relacja z takimi miejscami jest głębsza i ma skomplikowany metafizyczny rodowód. Zawsze myślałem, że do Skandynawii przyciąga mnie jej inność, a okazało się że odnalazłem tam to co znam najlepiej – siebie.”

Piotr Doliński
Na co dzień nauczyciel i wykładowca, raz w tygodniu dziennikarz, a okazjonalnie prowadzący festiwale i imprezy kulturalne. Uwielbia ludzi, pracuje z nimi od 17 lat i nadal czuje głód ich poznawania. Uważa, że w oczach drugiego człowieka można dostrzec cały wszechświat, wystarczy tylko trochę cierpliwości, życzliwości i zrozumienia.

“Jestem podróżnikiem takim jak Wy, raz w roku wyruszam w niedługą podróż do miejsc które mnie interesują, które mnie przyciągają i w których chcę po prostu być” – mówi Piotr.

Ostatnie komentarze

BOK Białostocki Ośrodek Kultury