Piosenki o miłości

W ramach Festiwalu ?UNDERGROUND/INDEPENDENT? zapraszamy na pokaz filmowego objawienia Festiwalu w Gdyni, zaskakującej love story i nowego głosu polskiego niezależnego kina

PIOSENKI O MIŁOŚCI + spotkanie z reżyserem Tomaszem Habowskim

28 listopada 2021, godz. 16:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 13 zł – w kasie kina Forum i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

prowadzenie spotkania: Tomasz Kolankiewicz, dyrektor artystyczny Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Piosenki o miłości reż. Tomasz Habowski
Polska 2021, 90’

„Piosenki o miłości” to pełnometrażowy debiut Tomasza Habowskiego, który zachwycił publiczność i jury Festiwalu w Gdyni – i jest niczym powracająca piosenka, której nie można zapomnieć. Delikatnie uszyta z emocji historia przywodzi na myśl najlepsze tytuły światowego kina indie, takie jak „Frances Ha”, „Once”, czy „Przed wschodem słońca”. „Piosenki o miłości” wygrały gdyński Konkurs Filmów Mikrobudżetowych, a teraz mają szansę stać się przebojem i nowym głosem polskiego niezależnego kina.

Dziewczyna z małego miasta o wyjątkowym talencie. Skłócony z ojcem chłopak z bogatego warszawskiego domu. Ona nie wierzy w siebie, on szuka własnej drogi. Połączy ich przypadkowe spotkanie, a niezwykła melodia sprawi, że między tą dwójką narodzi się uczucie. Jednak aby melodia stała się prawdziwą piosenką o miłości oboje będą musieli przewartościować swój świat, pełen marzeń i ambicji. „Piosenki o miłości” to również opowieść o kobiecym głosie, o oczekiwaniach innych wobec nas i odkrywaniu własnej siły.

W rolach głównych gwiazdy młodego pokolenia – debiutująca na wielkim ekranie Justyna Święs, wokalistka zespołu The Dumplings, oraz Tomasz Włosok („Boże Ciało”, „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”, „Hiacynt”), za rolę w „Piosenkach o miłości” nominowany do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. W pozostałych rolach m.in. Andrzej Grabowski i Patrycja Volny.

W „Piosenkach o miłości” kluczową rolę odgrywa muzyka, skomponowana przez Kamila Holdena Kryszaka, współpracującego m.in. z Marceliną i duetem Karaś/Rogucki. W rolach drugoplanowych występują najciekawsze nazwiska sceny muzycznej, takie jak Krzysztof Zalewski i Iga „Ofelia” Krefft. Film został wyprodukowany przez Martę Szarzyńską z KINHOUSE STUDIO, w koprodukcji z TVP; współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

źródło: Gutek Film

 

Galeria

Piosenki o milosci_fot R_Kamiński (1) Piosenki o milosci_fot R_Kamiński (2) Piosenki o milosci_fot R_Kamiński (3) Piosenki o milosci_fot R_Kamiński (4) Piosenki o milosci_fot R_Kamiński (5) Piosenki o milosci_fot R_Kamiński (6) Piosenki o milosci_fot R_Kamiński (7) Piosenki o milosci_fot R_Kamiński (8) Piosenki o milosci_fot R_Kamiński (9) Piosenki o milosci_fot R_Kamiński (10) Piosenki o milosci_fot R_Kamiński (11) Piosenki o milosci_fot R_Kamiński (12) Piosenki o milosci_fot R_Kamiński (13) Piosenki o milosci_fot R_Kamiński (14) Piosenki o milosci_fot R_Kamiński (15) Piosenki o milosci_fot R_Kamiński (16) Piosenki o milosci_fot R_Kamiński (17) Piosenki o milosci_fot R_Kamiński (18) Piosenki o milosci_fot R_Kamiński (19) Piosenki o milosci_fot R_Kamiński (20) Piosenki o milosci_fot R_Kamiński (21) Piosenki o milosci_fot R_Kamiński (22)

BOK Białostocki Ośrodek Kultury