Pchełki

PCHEŁKI w Famie

16 grudnia 2015, godz. 20:00
Klub Fama / Białostocki Ośrodek Kultury, ul. Legionowa 5.

Bilety w cenie 8 zł do kupienia w kasie kina Forum (ul. Legionowa 5, tel. 85 746 13 20) oraz online na stronie www.bilety.bok.bialystok.pl

Koncert na Facebooku / Debata na Facebooku

Koncert towarzyszy panelowi dyskusyjnemu „Podlaski dizajn – Ścieżki inspiracji dla przemysłów kreatywnych w regionie!”, na który serdecznie zapraszamy do klubu Fama 16.12.2015 o godz. 18:00, wstęp wolny. Moderator: Filip Pazderski (Stowarzyszenie na Rzecz Ziemi Podlaskiej „Drumla”)
Organizatorzy: Białostocki Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie na Rzecz Ziemi Podlaskiej „Drumla”

Pchełki to najwięksi na świecie specjaliści od hop-siupu. To gatunek muzyczny stworzony przez Pchełki w sercu Kujaw, na pograniczu wrzosowisk, bagien, lasów, poligonu wojskowego, kopalni piasku i zakładu metalowego. Wokal w utworach zainspirowany jest tradycyjnymi przyśpiewkami pochodzącymi z drugiej strony rzeki. A za rzeką co? Samo bogactwo: dubstep, drum’n’bass, ciepły pop, trip hop, dub.

Było lato, zespół otaczały piękne Kujawy, a młodzi ludzie byli skorzy do zabaw. Młodymi ludźmi byli Marta Rogalska, Paweł Rychert, Świstak Rogalski i Damian Kowalski. Początkowo spotykali się w lesie, ale z powodu wrześniowej słoty przenieśli się do klubu Fado w Aleksandrowie Kujawskim. Tam leżały instrumenty, więc zaczęli się nimi bawić. Skomponowali utwory, ogłosili narodziny nowego gatunku – hop-siupu, wydali epkę pt. „Hop Siup”, zagrali kilkaset koncertów w Polsce, Danii i Niemczech, m.in. na festiwalach Off Festiwal, Open’er Festival, Slot Art, wygrali nagrodę Trytona za największą osobowość artystyczną na festiwalu FAMA. Pchełki mają też poważną przygodę z teatrem – w roku 2010 zespół współtworzył spektakl “Knock on Unpainted Wood” wraz z duńskim teatrem tańca Mute Comp. Physical Theatre, podczas którego wykonywał muzykę na żywo.

Ich ostatni album „Pan Hopsiup” (2014) doczekał się entuzjastycznych recenzji, a sam zespół wymieniano jako jeden z najciekawszych polskich debiutów. Na albumie gościnnie zagrali Kuba Staruszkiewicz (perkusja), DJ Chmielix (scratch), Sebastian Pikula (gitara) oraz norweski saksofonista Inge Brennstein.

Pchełki:
Marta Rogalska – flet, wokal
Paweł Rychert – klawisze, elektronika
Świstak Rogalski – bas
Damian Kowalski – bębny

Pchełki na Facebooku

Galeria

Pchełki, fot. Mateusz Gawliński

Pchełki, fot. Mateusz Gawliński

Pchełki live, fot. Szymon Jobkiewicz

Pchełki live, fot. Szymon Jobkiewicz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury