OTUSZ.TO w galerii6ram

galeria6ram to nienazwana dotychczas, choć dobrze znana widzom Kina Forum przestrzeń. To tam mieliście okazję oglądać wystawę plakatów stworzonych przez wybitnego grafika – Andrzeja Klimowskiego do filmów Jima Jarmuscha, które prezentowaliśmy w ramach przeglądu 7xJarmusch. W tych samych sześciu ramach zawisła również specjalna seria plakatów towarzysząca przeglądowi Wong Kar Wai 4K.

Podążając za naturalnym potencjałem wystawienniczym wspomnianych sześciu ram zapraszamy Was do zanurzenia się w oniryczno-baśniowym świecie ilustracji Agnieszki Pacewicz.

AGNIESZKA PACEWICZ to pochodząca z Białegostoku artystka wciąż będąca na początku swojej twórczej drogi. Chociaż maluje i rysuje całe życie, dopiero niedawno postanowiła oddać się w całości twórczej pasji i podzielić się z nami jej efektami.

Jak pisze autorka: inspirują ją uczucia, wpływ jednostki na innych oraz słowa Wisławy Szymborskiej: “Nie ma rozpusty gorszej niż myślenie”. Podziwia twórczość Gustawa Klimta, Tamary Łempickiej i Zofii Stryjeńskiej. Rysuje głównie w formie cyfrowej, ale lubi od czasu do czasu sięgnąć po kartkę papieru i farby. Cały czas stara się szukać siebie i stylu dzięki, któremu będzie mogła usiąść spokojnie w fotelu i powiedzieć- To ja.

Więcej prac autorki znaleźć można na profilu @otusz.to na Instagramie.

Galeria

P1190476 P1190497 (1) P1190507 P1190514 P1190516 P1190501

BOK Białostocki Ośrodek Kultury