Oscar Nominated Shorts 2020: Fabuły

Nagroda Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w świecie filmu. Najważniejsi przedstawiciele branży filmowej od lat 30. XX wieku nie zapominają uhonorować również krótkiego metrażu, który stanowi istotną część amerykańskiej kinematografii. Podczas tegorocznego rozdania nagród konkursu o złotą statuetkę zawalczy 15 filmów krótkometrażowych w trzech kategoriach: film animowany, aktorski i dokumentalny. Chociaż są rzadziej wspominane w mediach niż filmy pełnometrażowe, krótkie produkcje prezentują równie istotne, inspirujące historie w innowacyjnej formie. Oscar Nominated Shorts 2020 to świetna okazja, by przyjrzeć się najlepszym produkcjom krótkometrażowym na świecie, skumulowanym w wyjątkowe doświadczenie filmowe.

OSCAR® NOMINATED SHORTS 2020: FABUŁY

8 lutego 2020, godz. 22:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 14 zł, karnet: 24 zł / oba pokazy OSCAR® NOMINATED SHORTS 2020 – do kupienia w kasie kina i na bilety.bok.bialystok.pl

Najlepszy krótkometrażowy film aktorski
✨ BROTHERHOOD / dir. Meryam Joobeur, Marcia Gracia Turgeon
✨ NEFTA FOOTBALL CLUB / dir. Yves Piat, Damien Megherbi
✨ THE NEIGHBORS’ WINDOW / dir. Marshall Curry
✨ SARIA / dir. Bryan Buckley, Matt Lefebvre
✨ A SISTER / dir. Delphine Girard

Program:

Brotherhood, reż. Meryam Joobeur, Tunezja/Kanada 2018, 25’
Mohamed jest głęboko poruszony, kiedy jego najstarszy syn Malik wraca do domu po długiej podróży z jego nową tajemniczą żoną.

Nefta Football Club, reż. Yves Piat, Francja 2018, 17’
Dwójka braci natrafia na osła na pustyni. Dziwnym trafem, zwierzę ma na uszach słuchawki oraz worki pełne białego proszku na grzbiecie.

Saria, reż. Bryan Buckley, USA 2019, 23’
Dwunastoletnia Saria oraz jej siostra Ximena układają odważny plan ucieczki z domu dziecka, w którym się nad nimi znęcano.

The Neighbor’s Window, reż. Marshall Curry, USA 2019, 20’
Alli jest młodą matką, sfrustrowaną rutyną i swoim mężem.
Jej życie zostaje wywrócone do góry nogami, kiedy dwóch beztroskich dwudziestolatków wprowadza się do budynku po drugiej stronie ulicy, a ona odkrywa, że może bez przeszkód podglądać ich mieszkanie.

A Sister, reż. Delphine Girald, Belgia 2018, 16’
Noc. Samochód. Alie jest w niebezpieczeństwie. Aby przeżyć, musi wykonać najważniejszy telefon życia.

czas trwania: 101 min

Filmy prezentowane będą w oryginalnych wersjach językowych z polskimi i angielskimi napisami.
Wyłącznym polskim dystrybutorem dwóch zestawów Oscar Nominated Shorts – filmów aktorskich i animowanych jest Fundacja Ad Arte

ANIMACJE nominowane do Oscara

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury