Oscar Nominated Short Films 2015

Oscary, nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej to zjawisko, które w filmowym świecie wywołuje zawsze największe emocje. Co roku, kiedy w zimny styczniowy dzień ogłaszane są nominacje do tej prestiżowej złotej statuetki, wszyscy kinomaniacy z błyszczącymi oczami komentują finałowe piątki wybrane w poszczególnych filmowych kategoriach.

Zwycięzca w każdym zestawieniu jest tylko jeden, lecz zawsze jest to wybór niezwykle trudny, wszystkie nominowane filmy reprezentują bowiem najwyższy światowy poziom. Z dumą prezentujemy widzom doborową selekcję, jaką w 2015 roku Akademia wybrała w kategorii “Najlepszy krótkometrażowy film aktorski”.

W programie OSCAR® NOMINATED SHORT FILMS 2015:

AYA
reż. Mihal Brezis, Oded Binnun, Izrael/Francja 2012, 39’

01_AYA_still

Niespodziewane spotkanie dwojga nieznajomych na lotnisku. On przez pomyłkę bierze ją za swojego kierowcę. Ona, oczarowana przypadkowym spotkaniem, nie stara się wyprowadzić go z błędu.

BOOGALOO AND GRAHAM
reż. Michael Lennox, Wielka Brytania 2012, 14’

02_BOOGALOO_AND_GRAHAM_still

Jamesy i Malachy nie posiadają się z radości, gdy ich ojciec daje im dwa kurczaki. Wychowując swoich małych podopiecznych, chłopcy zostają wegetarianami i marzą o założeniu kurzej farmy. Przeżywają szok, gdy rodzice informują ich o wielkich zmianach w rodzinie.

BUTTER LAMP
reż. Hu Wei, Francja/Chiny 2013, 15’

03_BUTTER_LAMP_still

Pomysł filmu zrodził się, gdy autor natknął się na zdjęcie Michaela Nasha Warsaw 1946. Autor postanowił sfotografować swoich bohaterów przy użyciu różnych obrazów w tle. Jego celem było stworzenie filmu na pograniczu fikcji i dokumentu, rzeczywistości i snu, nowoczesnej cywilizacji i tradycyjnych zwyczajów, chińskiej ideologii i tybetańskich wierzeń.

PARVANEH
reż. Talkhon Hamzavi, Szwajcaria 2012, 15’

04_PARVANEH_still

Parvaneh to afgańska imigrantka, która niedawno przybyła do punktu tranzytowego dla uchodźców szukających azylu. Jej jedynym zadaniem jest poznanie tego miejsca i terenów wokół niego.

THE PHONE CALL
reż. Mat Kirkby, Wielka Brytania 2013, 21’ – tegoroczny laureat Oscara

05_THE_PHONE_CALL_still

The Phone Call to kontynuacja Heather (w tej roli nominowana do Oscara Sally Hawkins), filmu o nieśmiałej kobiecie pracującej w call centre. Gdy odbiera telefon od nieznajomego mężczyzny (granego przez laureata Oscara, Jima Broadbenta), nie ma pojęcia, że to spotkanie zmieni jej życie.

Całkowity czas projekcji: 118 minut

 

Galeria

OSCAR_SHORTS_2015

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  5 lat temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  5 lat temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  5 lat temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  5 lat temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  5 lat temu