Ola Synowiec: W co wierzą Meksykanie?

Zapraszamy na spotkanie z cyklu Ciekawi Świata!

OLA SYNOWIEC: W CO WIERZĄ MEKSYKANIE? Święta Śmierć, święty przemytników narkotyków i mydełko na podwójne szczęście

22 czerwca 2022, godz. 18:00
Klub Fama, ul. Legionowa 5
bilet: 15 zł – w kasach kina Forum i Centrum im. Ludwika Zamenhofa oraz na bilety.bok.bialystok.pl

To będzie dość nietypowe spotkanie, bo nasza gościni dotrze do nas… pieszo! Ola Synowiec ze swoim partnerem Arkiem Winiatorskim odwiedzą nas podczas swojej pieszej wyprawy dookoła Polski. Ola przyniesie jednak opowieści ze znacznie odleglejszego miejsca, bo z Meksyku, któremu poświęciła swoją książkę “Dzieci Szóstego Słońca. W co wierzy Meksyk” wydanej przez Wydawnictwo Czarne.

Osiemdziesiąt procent społeczeństwa Meksyku to katolicy, ale meksykański katolicyzm różni się w pewnych elementach od polskiego. Jakie to różnice i skąd się one biorą?
Ola, latynoamerykanistka od lat zajmująca się meksykańską religijnością, opowie o najpopularniejszych świętych w Meksyku, zarówno tych oficjalnych, jak i nieuznanych przez Watykan – takich jak Święta Śmierć, święty przemytników narkotyków i święci od przekraczania granicy z USA. Zapraszamy na spotkanie z niezwykłą, kolorową, a czasem szokującą meksykańską religijnością, którą postaramy się oswoić, wyjaśnić i zrozumieć.

Ola Synowiec – pisarka, dziennikarka, latynoamerykanistka. Przez dziewięć lat mieszkała w Meksyku, o którym pisze dla polskiej i zagranicznej prasy. Jest autorką przewodników po tym kraju, strony Mexico Magico Blog oraz książek: „Dzieci szóstego słońca. W co wierzy Meksyk” (Wydawnictwo Czarne, 2018) i “Na poboczu Ameryk. Pieszo z Panamy do Kanady” (Wydawnictwo Czarne, 2022). Wykłady i warsztaty o Meksyku prowadzi od 2011 roku, zajmuje się także edukacją na temat postkolonializmu oraz etycznego podróżowania.

Polecamy media społecznościowe Oli Synowiec:
https://www.facebook.com/MexicoMagicoBlog
https://www.instagram.com/mexicomagicoblog

 

 

Galeria

CŚ_Ola Synowiec – W co wierzą Meksykanie_fot M Pawlukiewicz (1) CŚ_Ola Synowiec – W co wierzą Meksykanie_fot M Pawlukiewicz (2) CŚ_Ola Synowiec – W co wierzą Meksykanie_fot M Pawlukiewicz (3) CŚ_Ola Synowiec – W co wierzą Meksykanie_fot M Pawlukiewicz (4) CŚ_Ola Synowiec – W co wierzą Meksykanie_fot M Pawlukiewicz (5) CŚ_Ola Synowiec – W co wierzą Meksykanie_fot M Pawlukiewicz (6) CŚ_Ola Synowiec – W co wierzą Meksykanie_fot M Pawlukiewicz (7) CŚ_Ola Synowiec – W co wierzą Meksykanie_fot M Pawlukiewicz (8) CŚ_Ola Synowiec – W co wierzą Meksykanie_fot M Pawlukiewicz (9) CŚ_Ola Synowiec – W co wierzą Meksykanie_fot M Pawlukiewicz (10) CŚ_Ola Synowiec – W co wierzą Meksykanie_fot M Pawlukiewicz (11) CŚ_Ola Synowiec – W co wierzą Meksykanie_fot M Pawlukiewicz (12) CŚ_Ola Synowiec – W co wierzą Meksykanie_fot M Pawlukiewicz (13) CŚ_Ola Synowiec – W co wierzą Meksykanie_fot M Pawlukiewicz (14) CŚ_Ola Synowiec – W co wierzą Meksykanie_fot M Pawlukiewicz (15) CŚ_Ola Synowiec – W co wierzą Meksykanie_fot M Pawlukiewicz (16) CŚ_Ola Synowiec – W co wierzą Meksykanie_fot M Pawlukiewicz (17) CŚ_Ola Synowiec – W co wierzą Meksykanie_fot M Pawlukiewicz (18) CŚ_Ola Synowiec – W co wierzą Meksykanie_fot M Pawlukiewicz (19)

BOK Białostocki Ośrodek Kultury