Nebraska

Dyskusyjny Klub Filmowy “GAG” zaprasza na pokaz filmu “Nebraska” – gorzkiej, czasami pełnej humoru opowieści o rodzinie i jej zagadkach. Prelekcja przed i moderowanie dyskusji po filmie – Maciej Białous

5 listopada, godz. 18.30, kino Forum
bilet: 11 zł

NEBRASKA
USA 2013
reż. Alexander Payne
scen. Bob Nelson
występują: Bruce Dern, June Squibb, Will Forte, Bob Odenkirk

Opowieść o rodzinie Grantów z Hawthorne w Nebrasce, której senior, uparty i mrukliwy Woody (Bruce Dern) ma już za sobą swoje najlepsze czasy. Wierzy jednak, że właśnie otrzymał od losu ostatnią szansę: informację o tym, że został szczęśliwym zwycięzcą na loterii. Aby odebrać milionową fortunę, musi szybko dostać się do biura loterii, co oznacza przebycie ponad tysiąca kilometrów. Dla człowieka, który jest w stanie przemieścić się tylko o kilka przecznic, zatrzymując się po drodze na drinka, wydaje się to ponad siły. Zaniepokojony stanem umysłu ojca jego bezradny syn David (Will Forte) towarzyszy mu w podróży, która staje się współczesną rodzinną odyseją. „Nebraska” to czasami gorzka, czasami pełna humoru opowieść o rodzinie i jej zagadkach, o złudzeniach, godności, poczuciu własnej wartości i cichej tęsknocie za odkupieniem. Film otrzymał łącznie sześć nominacji do Oscarów®.

„(…) To kino pełne wrażliwości. Piękny film o życiu – rozczarowaniach, niespełnieniach, ale i rodzinie, miłości, godności. O tym, co najważniejsze”.
Barbara Hollender, “Rzeczpospolita”

„Dawno w kinie nie oglądaliśmy tak wyrazistej historii o ojcostwie, trudnych relacjach rodzinnych i zawiedzionych nadziejach. Mimo oszczędnej formy, czarno-białych zdjęć i dyskretnych kreacji aktorskich bardzo poruszający film.”
Janusz Wróblewski, “Polityka”

„Nebraska” to elegia dla dawnej Ameryki. Jednocześnie czuła, momentami zabawna, ale i melancholijnie smutna. Z pięknymi, pełnymi nostalgii czarnobiałymi zdjęciami Phedona Papamichaela i świetną rolą Bruce’a Derna. Najlepszy film w dorobku Alexandre’a Payne’a.
Krzysztof Kwiatkowski, “Wprost”

Galeria

Nebraska

Video

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  5 lat temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  6 lat temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  6 lat temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  6 lat temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  6 lat temu