Natalia Niemen: Niemen mniej znany

Zapraszamy na wyjątkowy koncert Natalii Niemen!

Natalia Niemen: Niemen mniej znany

27.11.2015, godz. 20:00
sala Forum (ul. Legionowa 5)
bilety przedsprzedaż 20 zł, w dniu koncertu 25 zł, w kasie kina Forum i na: www.bilety.bok.bialystok.pl

„Niemen mniej znany” to projekt zainicjowany przez córkę Czesława Niemena, w którym artystka pragnie przybliżyć szerszej publiczności twórczość swojego taty, tę mniej znaną, mniej rozpowszechnioną. Są to utwory, które powstawały na przestrzeni lat i znalazły się chociażby na takich albumach jak „Terra Deflorata” czy „Spodchmurykapelusza”. Program koncertowy to również prawdopodobnie pierwsza próba przełożenia tych wybitnych kompozycji i aranżacji na język zespołu instrumentalistów, który utworzyła Natalia. Od lat 80-tych Czesław Niemen był bowiem samowystarczalnym multiinstrumentalistą, a do tworzenia i wykonywania swojej muzyki zatrudnił, jak sam ją nazwał  – robotestrę, czyli zaawansowaną, cyfrowo-analogową „machinerię” instrumentów.
Podczas koncertu nie zabraknie też kilku największych „hitów” Czesława Niemena takich jak „Jednego serca”,  „Dziwny jest ten świat” czy „Płonąca stodoła”.

Natalia Niemen
Piosenkarka, autorka muzyki i tekstów. Z muzyką związana jest od najmłodszych lat. Jest absolwentką warszawskiej szkoły muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w klasie altówki. Zarówno w tworzeniu muzyki, jak i w wyrazie wokalnym artystka inspiruje się starym rhytm’n’bluesem, rock’n’rollem, ekspresją pieśniarzy flamenco, ale także chorałem gregoriańskim i muzyką cerkiewną. Osobowość i głos artystki należą do jednych z najbardziej charakterystycznych i nietuzinkowych dzisiejszej muzyki polskiej.

Natalii Niemen (śpiew, altówka) towarzyszyć będzie zespół w składzie: Piotr Baron (saksofon), Tomasz Kałwak (instrumenty klawiszowe), Adam Szewczyk (gitara), Wojtek Gąsior (bas), Grzegorz Kańtoch (perkusja).

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury