Nakręcić Europę rowerem: Lwów – Wilno

Nakręcić się pozytywnie, fizycznie i duchowo, pod każdym względem! – to główne hasło projektu „Nakręcić Europę”, w ramach którego grupa młodzieży z Podlasia podróżuje rowerami po Europie. Młodzi ludzie byli już m.in. w Hiszpanii, Grecji i Włoszech, a ostatnio ich trasa wiodła przez trzy sąsiednie państwa: Ukrainę, Białoruś i Litwę.

Ks. Robert Grzybowski

Pochodzi z Bielska Podlaskiego, ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Drohiczynie i studia doktoranckie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Obecnie dyrektor Domu św. Antoniego w Drohiczynie. Jego wielką pasją jest sport i wyprawy górskie, wraz ze swoim bratem Krzysztofem (również księdzem) mają marzenie, aby zdobyć tzw. Koronę Ziemi, czyli najwyższe szczyty poszczególnych kontynentów. Wśród już zdobytych przez nich gór można wymienić: Mont Blanc (Alpy), Elbrus (Kaukaz), Ararat (Turcja), Mckinley (Alaska), Kilimandżaro (Tanzania). Cztery lata temu, wspólnie z grupą młodzieży zainicjował program „Nakręcić Europę”, której celem było pielgrzymowanie rowerami po Europie. W ramach programu odwiedzili Hiszpanię, Portugalię, Grecję, Włochy, Ukrainę, Białoruś i Litwę. W trakcie ostatniej wyprawy przejechali trasę: Lwów – Wilno.

Adrian Horba

Białostoczanin (rocznik ’78), absolwent Politechniki Białostockiej na kierunku architektura i urbanistyka. Od dziewięciu lat prowadzi własne biuro projektowe Horba Studio. Pasjonat podróży, fotografii i latania, wieloletni członek Stowarzyszenia Klub Balonowy Białystok. Marzy, by zostać pilotem. Był m.in. w Japonii, Rosji, Stanach Zjednoczonych i Norwegii. Jedna z jego ostatnich wypraw to Kresy Wschodnie pokonane rowerem – przez Ukrainę, Białoruś i Litwę.

Galeria

nakrecic_europe

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  5 lat temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  6 lat temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  6 lat temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  6 lat temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  6 lat temu