Najmro. Kocha, kradnie, szanuje

Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG” wraz z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Białymstoku zapraszają na kolejny pokaz w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego Seniora, podczas którego starsze grono miłośników kina ogląda film, a potem o nim dyskutuje!
Tym razem zaprezentujemy film “Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” – zwariowaną komedię akcji, inspirowaną prawdziwą historią Zdzisława Najmrodzkiego, gwiazdy przestępczego półświatka i legendarnego króla ucieczek w latach 70. i 80. XX wieku.

DKF Seniora: NAJMRO. KOCHA, KRADNIE, SZANUJE

13 października 2021, godz. 10:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
Bilety: 14 zł / normalny, 12 zł / ulgowy (posiadacze karty seniora), 10 zł / klubowy (posiadacze karty członkowskiej DKF) – w kasie kina Forum i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Prelekcję przed i dyskusję po filmie poprowadzi Dominik Sołowiej

Zapisy do DKF-u Seniora – Maria Waśkiewicz (Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku), e-mail: maja67511@wp.pl lub tel: 695 328 613

 

„Najmro” to film akcji inspirowany prawdziwą historią Zdzisława Najmrodzkiego, gwiazdy przestępczego półświatka, legendarnego króla ucieczek, który 29 razy wymknął się milicyjnym obławom lub znikał z więzień i aresztów. Najmro stał się legendą za życia. Uwielbiany przez kobiety i podziwiany przez mężczyzn, był jednocześnie numerem jeden na liście poszukiwanych przez ówczesne władze. Wraz z wierną ekipą miał świat u swoich stóp, ale wszystko zmieniło się za sprawą kobiety.

„Najmro” to opowieść o pragnieniu intensywnej miłości i nieograniczonej wolności, pokazanej przez pryzmat mitu o „dobrym przestępcy”. Możesz go kochać lub nienawidzić, ale nie pozostaniesz wobec niego obojętnym.
W głównej roli występuje Dawid Ogrodnik („Ostatnia rodzina”), a partnerują mu Robert Więckiewicz („Kler”), Jakub Gierszał („Najlepszy”), Olga Bołądź („Kobiety mafii”), Rafał Zawierucha („Pewnego razu w Hollywood”) oraz debiutująca na wielkim ekranie Masza Wągrocka (serial „Król”). Reżyserem i współscenarzystą jest Mateusz Rakowicz.

Galeria

DKF Seniora – Najmro (1) DKF Seniora – Najmro (2) DKF Seniora – Najmro (3) DKF Seniora – Najmro (4) DKF Seniora – Najmro (5) DKF Seniora – Najmro (6) DKF Seniora – Najmro (7) DKF Seniora – Najmro (8) DKF Seniora – Najmro (9)

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury