Najlepsze filmy ŻUBROFFKI 2017 – cz. I

W grudniu 2017 odbyła się 12. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA – pięć dni wypełnionych pokazami filmów, koncertami, warsztatami, wystawami, panelami dyskusyjnymi i spotkaniami! O nagrody w ośmiu konkursach walczyło 125 filmów, wybranych spośród prawie dwóch tysięcy zgłoszeń!

Zapraszamy na pokaz pierwszej części filmów nagrodzonych podczas ŻUBROFFKI!

5 marca 2018, godz. 18:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
wstęp wolny!

Lista filmów:

1./  NAGRODA DZIKIEGO ŻUBRA – Nagroda Publiczności: JA I MÓJ TATA, 30′, reżyseria: Alek Pietrzak, Polska 2017  

2./ Nagroda Najlepsze Zdjęcia : NYO VWETA NAFTA 22’, reżyseria: Ico Costa, zdjęcia: Hugo Azevedo, Portugalia / Mozambik 2017

Uzasadnienie Jury: Jesteśmy pod wrażeniem naturalistycznego, ale też pięknego obrazu, jaki stworzył ten film, a szczególnie nostalgicznego ciepła, które widzimy na ekranie.

3./ I Nagroda w Konkursie Polskim STUDENCI: PROCH; 24’, reżyseria: Jakub Radej, Polska 2017

Uzasadnienie Jury: Za połączenie poezji i mistrzowskiej wizualnej precyzji w portretowaniu fundamentalnych lęków egzystencjalnych.

4./ Nagroda widzów w konkursie MUSIC VIDEO: TERRITORY zespołu THE BLAZE, 5’38”, reżyseria: The Blaze, Francja 2017

5./ GRAND PRIX Festiwalu ŻUBROFFKA 2017 CIPKA, 8’, reżyseria: Renata Gąsiorowska, Polska 2016

Uzasadnienie Jury: Film w ciekawy i lekki sposób opowiada ważną historię o kobiecym ciele i seksualności. Jury jest pod wrażeniem silnego głosu reżyserki i jest pewne, że jej filmy dotrą do szerokiej publiczności na całym świecie.

Filmy z napisami po polsku i angielsku!

Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA jest imprezą otwartą i bez granic, szanującą odmienność oraz różnorodność tak charakterystyczną dla podlaskiej ziemi, miejscem spotkań twórców otwartych na ŚWIAT, LUDZI, posiadających poczucie HUMORU oraz ceniących NATURĘ i jej wytwory. Festiwal stara się być platformą wymiany nowoczesnych idei i myśli, która umożliwia kreatywne spotkania twórców z Wschodu i Zachodu.

Więcej: www.zubroffka.pl

Galeria

TBestO_12 zubroffka_w2018_clean

BOK Białostocki Ośrodek Kultury