Miłość ci wszystko wybaczy

Prezydent Miasta Białegostoku i Białostocki Ośrodek Kultury zapraszają

Uroczyste wręczenie Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Białegostoku oraz koncert “Miłość ci wszystko wybaczy”  z udziałem Orkiestry im. Johanna Straussa, chóru Alla Camera, solistki Agnieszki Olszewskiej – pod dyrekcją marka Czekały

Stare piosenki ożywają, czarno-białe fotografie nabierają barw, a w powietrzu czuć elegancję i… cynamon. Wszystko to się dzieje, gdy słuchamy utworów z okresu międzywojennej Polski. Pojawia się świat, w którym ludzie kochają miłością, która wszystko wybacza, a św. Antoni wzywany jest bez ustanku na pomoc w poszukiwaniu zagubionych serc…
Zapraszamy na chwile wspomnień, wzruszeń i rozrywki, przy której nogi same będą rwać się do tańca. Przybliżymy też postać Hanki Ordonówny, której życiorys do dziś zadziwia i fascynuje. Losy niezwykłej gwiazdy kabaretu przedstawi Marek Czekała, a wcieli się w nią Agnieszka Olszewska, śpiewająca najpiękniejsze piosenki tamtego okresu.

Marek Czekała – dyrygent, kompozytor, aranżer, skrzypek. W 1995 roku założył Orkiestrę im. Johanna Straussa, którą nie tylko dyryguje, ale czasem także prowadzi grając jednocześnie na skrzypcach. Autor wielu kompozycji (m.in. wodewil „Sanatoryjny Romans”), opracowań muzycznych i piosenek. Dyrektor artystyczny wielu przedsięwzięć, takich jak Inowrocławska Gala Operowo-Operetkowa czy Chojnickie Noce Operetkowe.

Agnieszka Olszewska – absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Swoje umiejętności doskonaliła na licznych kursach wokalnych i seminariach mistrzowskich wybitnych pedagogów z Polski, Niemiec i Włoch. Jest znakomitym pedagogiem – uczy śpiewu w ZSM w Toruniu oraz Szkole Muzycznej w Inowrocławiu. Uczestniczyła w wielu prestiżowych projektach muzycznych, współpracuje z Fundacją „PRO OMNIBUS” działającą na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.

Orkiestra im. Johanna Straussa z Bydgoszczy – znana także jako Orkiestra Symfoników Bydgoskich. Od chwili powstania w 1995 roku, wiele koncertowała – w kraju i poza jego granicami. Jej skład, w zależności od potrzeb, rozrasta się od kilku osób (zespół kameralny) do kilkudziesięciu (orkiestra symfoniczna). Orkiestra współpracowała m.in. z Grażyną Brodzińską, Małgorzatą Walewską, Lucjanem Kydryńskim, Bogusławem Kaczyńskim, Adamem Zdunikowskim czy Iwoną Hossą. W 2010 roku ukazała się płyta orkiestry z zapisem Wielkiego Koncertu Jubileuszowego.

Chór Alla Camera – chór mieszany, istniejący od 1987 roku. Pomysłodawca i gospodarz koncertów, które na stałe wpisały się w kalendarz kulturalny Grudziądza i podczas których występował z takimi artystami jak Irena Santor, Piotr Bałtroczyk, Zbigniew Wodecki czy Artur Andrus. W repertuarze chóru znajdują się utwory Czerwonych Gitar, Beatlesów, piosenki jazzowe, gospelowe, fragmenty oper, operetek i musicali, a także dzieła kantatowo-oratoryjne. Chór przez wiele lat prowadzony był przez Annę Janosz-Olszowy, od niedawna kierownictwo nad zespołem sprawuje Mateusz Iwanowski.

Galeria

Agnieszka Olszewska - fot. Michał Mielewczyk

Agnieszka Olszewska - fot. Michał Mielewczyk

Orkiestra Symfoników Bydgoskich - fot. Michał Mielewczyk

Orkiestra Symfoników Bydgoskich - fot. Michał Mielewczyk

Chór Alla Camera - fot. Michał Mielewczyk

Chór Alla Camera - fot. Michał Mielewczyk

Marek Czekała - fot. Michał Mielewczyk

Marek Czekała - fot. Michał Mielewczyk


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie komentarze

BOK Białostocki Ośrodek Kultury