Michał Zieliński: Erozja – wystawa

W ramach 10. Festiwalu Kultur i Podróży “Ciekawi Świata” zapraszamy na wernisaż wystawy

MICHAŁ ZIELIŃSKI: EROZJA

21 października 2020, 18:00
Foyer Forum, ul. Legionowa 5
wstęp wolny
zapraszamy na spotkanie towarzyszące wystawie

Wystawa czynna do 23 lutego 2021, można ją oglądać codziennie w godzinach 14:00-20:00

Kurator wystawy: Artur Reszko

Konflikt zbrojny w Syrii widziany obiektywem reportera wojennego. Opowieść o życiu ludzi w czasie wojny, która zdaniem autora, jest zawsze przegrana. Kawałek historii świata, gdzie walki zbrojne stanowią powszedniość zwykłych ludzi.

Michał Zieliński patrzy na człowieka żyjącego w sytuacji skrajnego zagrożenia w przestrzeni dotkniętej nieodwracalną erozją społeczną i krajobrazową. Człowieka, który pomimo wszystko, gdzie tylko można, przywraca zwykłą codzienność w miejscach zdegradowanych przez działania wojenne.Fot. Michał Zieliński

Michał Zieliński
Urodzony w 1989 roku. Dziennikarz i fotoreporter z Krakowa. Studiował Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie oraz fotografię w krakowskim wydziale Akademii Fotografii. Jako fotoreporter specjalizuje się w problematyce Bliskiego Wschodu, państw postsowieckich oraz mniejszościach etnicznych i pomocy humanitarnej. Relacjonował konflikty zbrojne w Syrii, Iraku, Palestynie oraz w Ukrainie, a także prace organizacji pozarządowych na Bliskim Wschodzie, Afryce Wschodniej, Afryce Północnej i Azji Południowo-Wschodniej. Publikował m.in. w “Tygodniku Powszechnym”, “Przekroju”, Wirtualnej Polsce, “Wysokich Obcasach”, “National Geographic Polska”, Interii.pl, “Przeglądzie Sił Zbrojnych” i “Polsce Zbrojnej”. Jego prace wystawiane były m.in. w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie, Galerii Jabłkowskich, Gdańskim Teatrze Szekspirowskim oraz Pauzie in Garden. Na co dzień wykładowca fotoreportażu w Akademii Fotografii.

Michał Zieliński fot. Filip Marek Klimaszewski

Artur Reszko
Rocznik 1979, białostoczanin. Pracuje jako staff fotoreporter w Polskiej Agencji Prasowej. Kurator i producent wystaw. Prowadził i współtworzył Galerię 113, realizował wystawy w Galerii Arsenał. Absolwent i magistrant Instytutu Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opavie (Czechy). Na co dzień zajmuje się fotografią reportażową i informacyjną, realizuje też projekty dokumentalne.

Artur Reszko fot Michał Kość

 

Ważne:
wytyczne dla wystaw, zwiedzania, galerii Białostockiego Ośrodka Kultury
oświadczenie uczestnika wystawy


BOK Białostocki Ośrodek Kultury