Michał Zieliński: Erozja, czyli jak toczy się życie w trakcie wojny

W ramach cyklu Ciekawi Świata zapraszamy na spotkanie wokół wystawy Michała Zielińskiego

Erozja, czyli jak toczy się życie w trakcie wojny

23 lutego 2021, 19:00
klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 12 zł – w kasach kina Forum i Centrum im. L. Zamenhofa oraz na stronie bilety.bok.bialystok.pl

zapraszamy na wystawę, której towarzyszy spotkanie

prowadzenie spotkania: Rafał Siderski

wytyczne dla KLUBU FAMA
oświadczenie uczestnika wydarzenia w Klubie Fama
obowiązuje zakaz konsumpcji w związku z czym bar w Klubie Fama będzie nieczynny

Zwykli ludzie nie idą na wojnę, to ona do nich przychodzi. Zagarnia coraz to większe fragmenty codzienności sprawiając, że powszednieje to, co do tej pory było niewyobrażalne. Michał Zieliński pojechał do Syrii fotografować właśnie te fragmenty. Na spotkaniu autorskim towarzyszącym wystawie „Erozja” opowie nam, co go tam zaskoczyło, do czego zdążył się przyzwyczaić i jak wygląda życie mieszkańców rejonu konfliktu.

Michał Zieliński
Urodzony w 1989 roku. Dziennikarz i fotoreporter z Krakowa. Studiował Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie oraz fotografię w krakowskim wydziale Akademii Fotografii. Jako fotoreporter specjalizuje się w problematyce Bliskiego Wschodu, państw postsowieckich oraz mniejszościach etnicznych i pomocy humanitarnej. Relacjonował konflikty zbrojne w Syrii, Iraku, Palestynie oraz w Ukrainie, a także prace organizacji pozarządowych na Bliskim Wschodzie, Afryce Wschodniej, Afryce Północnej i Azji Południowo-Wschodniej. Publikował m.in. w “Tygodniku Powszechnym”, “Przekroju”, Wirtualnej Polsce, “Wysokich Obcasach”, “National Geographic Polska”, Interii.pl, “Przeglądzie Sił Zbrojnych” i “Polsce Zbrojnej”. Jego prace wystawiane były m.in. w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie, Galerii Jabłkowskich, Gdańskim Teatrze Szekspirowskim oraz Pauzie in Garden. Na co dzień wykładowca fotoreportażu w Akademii Fotografii.

Michał Zieliński fot. Filip Marek Klimaszewski

 

Rafał Siderski
Urodzony w 1984 roku w Białymstoku. Fotograf i wykładowca, doktorant w Instytucie Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (Czechy). Pracuje jako stringer oraz wykładowca w Akademii Fotografii w Warszawie. Prowadził i współtworzył Galerię 113. W fotografii interesuje go przede wszystkim opowiadanie prawdziwych historii z pogranicza fotografii dokumentalnej i portretu.

Rafał Siderski fot. Bartek Warzecha

 

Artur Reszko – kurator wystawy
Rocznik 1979, białostoczanin. Pracuje jako staff fotoreporter w Polskiej Agencji Prasowej. Kurator i producent wystaw. Prowadził i współtworzył Galerię 113, realizował wystawy w Galerii Arsenał. Absolwent i magistrant Instytutu Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (Czechy). Na co dzień zajmuje się fotografią reportażową i informacyjną, realizuje też projekty dokumentalne.

Artur Reszko fot. Michał Kość

 

 

Galeria

Spotkanie z Michałem Zielińskim_fot Marcin Pawlukiewicz (1) Spotkanie z Michałem Zielińskim_fot Marcin Pawlukiewicz (2) Spotkanie z Michałem Zielińskim_fot Marcin Pawlukiewicz (3) Spotkanie z Michałem Zielińskim_fot Marcin Pawlukiewicz (4) Spotkanie z Michałem Zielińskim_fot Marcin Pawlukiewicz (5) Spotkanie z Michałem Zielińskim_fot Marcin Pawlukiewicz (6) Spotkanie z Michałem Zielińskim_fot Marcin Pawlukiewicz (7) Spotkanie z Michałem Zielińskim_fot Marcin Pawlukiewicz (8) Spotkanie z Michałem Zielińskim_fot Marcin Pawlukiewicz (9) Spotkanie z Michałem Zielińskim_fot Marcin Pawlukiewicz (10) Spotkanie z Michałem Zielińskim_fot Marcin Pawlukiewicz (11) Spotkanie z Michałem Zielińskim_fot Marcin Pawlukiewicz (12)

BOK Białostocki Ośrodek Kultury