Michał Pater / Autostopem Na Koniec Świata: 7 miesięcy w centralnej Azji

W ramach 9. Festiwalu Kultur i Podróży “Ciekawi Świata” zapraszamy na spotkanie

Michał Pater / Autostopem Na Koniec Świata: 7 miesięcy w centralnej Azji

27 października 2019, godz. 15:15
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 10 zł – do kupienia w kasie kina Forum, kasie BOK/CLZ i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

To będzie opowieść o ludziach, kulturze i warunkach życia w krajach byłego Związku Sowieckiego – z mocno antropologicznego punku widzenia. Michał Sylwester Pater dociera pod strzechy mieszkańców Kazachstanu, Syberii, Mongolii, Zachodnich Chin, Kirgistanu, Tadżykistanu, Uzbekistanu, Azerbejdżanu, Armenii, a nawet formalnie nieistniejącego Górskiego Karabachu, a wszystko to sprawdzoną od lat metodą, czyli autostopem. Wariat, który podróżuje w ten sposób przy syberyjskich mrozach, bądź w uzbeckim upale, budzi żywe zainteresowanie lokalnych społeczności. To pozwala na poznanie ich od kuchni i opowiedzenie ich historii w niekonwencjonalny sposób. Nie tylko jako obserwator uczestniczący, ale również słowami autochtonów.

Michał Sylwester Pater – absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego, podróżnik, alpinista, freelancer. Kończąc studia w 2014 roku, wyruszył w jedną z ostatnich wielkich wypraw autostopowych. Wrzucony przez niego od niechcenia film o przygodach w Rosji wzbudził tak duże zainteresowanie odbiorców, iż postanowił kontynuować swoją pasję i dzielić się nią ze światem.

Autostopem Na Koniec Świata na FB
Autostopem Na Koniec Świata na YT

9. Festiwal Kultur i Podróży Ciekawi Świata

Galeria

pater (1) pater (2) pater (3) pater (4) pater (5) pater (6) pater (7) pater (8) pater (9) pater (10) pater (11) pater (12) pater (13) pater (14) pater (15) pater (16) pater (17) pater (18)

BOK Białostocki Ośrodek Kultury