Michał Skwierczyński Quartet

Michał Skwierczyński Quartet

23 stycznia 2015, godz. 19:00
Białostocki Ośrodek Kultury – Klub Fama, ul. Legionowa 5, Białystok

Bilety w sprzedaży od 13 stycznia: 12 zł (przedsprzedaż), 15 zł (w dniu koncertu) – do kupienia w kasie kina Forum (ul. Legionowa 5, tel. 85 746 13 20) oraz na www.bilety.bok.bialystok.pl

Fuzja jazzowych smaków i inspiracji! Młody, ale doświadczony skład. Repertuar świeży, ale oparty na solidnych fundamentach i doskonałym warsztacie. Michał Skwierczyński Quartet to projekt białostockich muzyków, których połączyła pasja do jazzu i wspólnej improwizacji. Najmłodszy z muzyków – i zarazem lider grupy – ma 17 lat. Najstarszy… jest o dwie dekady starszy. Jak wygląda konfrontacja pokoleń, inspiracji i doświadczeń tak wszechstronnych artystów oraz jak rozgrzewa jazz w środku zimy – przekonamy się już niebawem w Famie!

Michał Skwierczyński Quartet w BOK

Michał Skwierczyński Quartet w BOK

Michał Skwierczyński – gitarzysta, lider zespołu, aktualnie najmłodszy uczeń na Wydziale Jazzu w ZPSM im. F. Chopina w Warszawie. Inspiruje się szeroko pojętą muzyką jazzową i gatunkami jej pokrewnymi. Największy wpływ mieli na niego Pat Metheny, John Scofield, Kurt Rosenwinkel i Scott Henderson. Michał szkolił swoje umiejętności pod okiem takich muzyków jak: Rafał Sarnecki, Dave Allen, Femi Temowo, Jacek Królik, Krzysztof Barcik, Piotr Lemański czy Marcin Nagnajewicz. Bierze udział w wielu jam session, grał na nich m. in. z Regim Wootenem, Michałem Urbaniakiem, Michaelem „Patches” Stewartem, Arturem Dutkiewiczem, Janem Smoczyńskim, Piotrem Schmidtem i wieloma innymi.

Karol Sypytkowski – kontrabasista, gitarzysta basowy. Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie filii w Białymstoku (klasa kontrabasu prof. Leszka Sokołowskiego) oraz Instytutu Jazzu w Akademii Muzycznej w Katowicach (klasa kontrabasu Michała Barańskiego). Współpracował z takimi zespołami jak: WEM, Modern Groove, Draft, Sarakina (płyta „Junctions” w 2005 r.). Rozwijał swoje umiejętności podczas warsztatów jazzowych prowadzonych przez m.in. Jacka Niedzielę, Piotra Wojtasika, Marcina Jahra czy Aleksandra Mazura. Jako muzyk sesyjny uczestniczy w różnych projektach muzycznych (DeMorela, Projekt Zimne Dranie, Kamil Skorupski Band i inne). Współpracuje z teatrem szkolnym Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, a także Policealnym Studium Wokalno-Aktorskim w Białymstoku.

Maciej Dziemski – perkusista, absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, ceniony muzyk sesyjny, znany przede wszystkim ze współpracy z Kamilem Skorupskim (czego owocem była płyta „Questions for tonight”), członek zespołu DeMorela, Chanajki Klezmer Band, MeGa i innych, głównie białostockich projektów. Współdziałał z wieloma instytucjami, m. in. Operą i Filharmonią Podlaską, Białostockim Ośrodkiem Kultury i Białostockim Teatrem Lalek.

Arek Grygo – pianista, kompozytor, producent. Współzałożyciel składów: How to Jazz Trio, Grygo&Kulesza Pianoohedz. Inspiracje czerpie z muzyki gospel, hip-hopu, funku oraz elektroniki. Pracował pod okiem m. in. Wojtka Niedzieli, Kuby Stankiewicza, Artura Dudkiewicza, Michała Urbaniaka czy Michaela „Patches” Stewarta. Występował z takimi artystami jak: Brandon Furman, JSP Ensemble czy Piotr Schmidt Electric Group. Na co dzień prowadzi autorskie projekty z muzykami z całej Polski.

Galeria

MSQ_poster Koncert w Famie, 23.01.2015 Koncert w Famie, 23.01.2015 Koncert w Famie, 23.01.2015

Video

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury