14. MFFK ŻUBROFFKA party: Kelman Duran (USA), Coucou Chloe (FR), Fatima Ferrari (NL), Lua Preta (AO/PL)

W ramach 14. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA zapraszamy na

ŻUBROFFKA PARTY:
Kelman Duran (USA), Coucou Chloe (FR), Fatima Ferrari (NL), Lua Preta (AO/PL)

7 grudnia 2019, godz. 22:30
Klub FAMA, ul. Legionowa 5
bilet: 15 zł (przedsprzedaż) / 20 zł (w dniu koncertu) – w kasie kina Forum i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Kelman Duran
Dominikański muzyk, artysta i filmowiec z Los Angeles. Najbardziej interesują go i inspirują brzmienia wywodzące się z afrykańskich i afrokaraibskich diaspor – reggaeton, dancehall, gqom, kuduro i hip-hop. Jego koncerty regularnie przyciągają tłumy w Nowym Jorku, Europie i LA. Jest stałym DJ-em w RAILUP, tworzy oryginalne edycje i miksy dla NTS Radio w Londynie, gra w klubach i galeriach oraz na festiwalach. W 2017 roku wydał „1804 Kids” (Hundebiss Records, Mediolan), a w grudniu 2018 swój pierwszy album „13th Month” (Apocalipsis Records, Nowy Jork). Album zajął 28. pozycję na liście najlepszych albumów według magazynu „FACT” i 9. miejsce w Boomkat’s Top Releases w 2018 roku.

 

Dj Coucou Chloe
Francuska producentka i wokalistka mieszkająca w Londynie. Swoją debiutancką płytę „Halo” wydała jesienią 2016 roku. Gdy jej utwór „Doom” pojawił się jako część ścieżki dźwiękowej pokazu Rihanny podczas Nowojorskiego Fashion Week (2017), świat był już gotowy na jej nowy album! Płyta „Erika Jane” została wydana w wytwórni NUXXE, którą prowadzi razem z Sega Bodega i Shygirl. Zabawnie eksperymentalna, ale ze świetnym wyczuciem popu, „Erika Jane” była najlepszą realizacją Coucou Chloe, aż do pojawienia się w 2019 „Naughty Dog”, kolejnego dowodu na charyzmę artystki.

 

Dj Fatima Ferrari
Didżejka z Hagi łączy bezpardonowe dźwięki ucieleśniające jej tożsamość kulturową z jednoczesnym szacunkiem dla muzyki klubowej. Za sprawą takich gatunków, jak baile funk, dancehall, vogue, czy klubowych brzmień rodem z Jersey i Baltimore zmienia kontekst bliskowschodnich motywów. Jej „wysokoenergetyczne” sety umiejętnie łączą bliskowschodnie wokale i instrumenty z muzyką i bitami, powstającymi w otoczeniu tańczących ludzi, dla których Fatima Ferrari maluje muzyczną opowieść o poznawaniu siebie. Ostatnio można ją było usłyszeć m.in. na Atlas Electronic (Marrakesz), Mundi Festival (Bari), Hackney Wick (Londyn), Eurabia, Amsterdam Dance Event, Le Guess Who? Festiwal, De School, EKKO, MONO i Red Light Radio.

 

Lua Preta
Polsko-angolański duet, który tworzą wokalistka Ms. Gia oraz polski DJ i producent Mentalcut. Razem prezentują ekstatyczną mieszankę współczesnej muzyki elektronicznej i gatunków z Afryki – m.in. kuduro, afrohouse, gqom. Dzięki ich świeżemu i unikalnemu brzmieniu 2018 rok był dla nich przełomowy – opublikowali największy jak do tej pory hit (singiel „Quero Mais”), nagrali pierwszy oficjalny teledysk w Lizbonie („Ta Bater”), sam Daniel Haaksman wydał ich utwory w legendarnej berlińskiej wytwórni Man Recordings, a ich kalendarz wypełnił się koncertami w całej Europie. W 2019 roku zdążyli zagrać w Hiszpanii, Niemczech, USA, Norwegii i Szwajcarii. W Polsce – w większości dużych miast, a także na festiwalach – Open’er i Unsound.

Video

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  5 lat temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  6 lat temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  6 lat temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  6 lat temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  6 lat temu