Mateusz Waligóra: Rowerami na Krańce Świata

W ramach 9. Festiwalu Kultur i Podróży “Ciekawi Świata” zapraszamy na spotkanie

Mateusz Waligóra: Rowerami na Krańce Świata

27 października 2019, godz. 20:00
Sala Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 10 zł – do kupienia w kasie kina Forum, kasie BOK/CLZ i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Mateusz Waligóra opowie o rowerowej podróży przez Amerykę Południową i Australię. Dwa lata, dwa kontynenty, 16 tysięcy kilometrów rowerem, siedem wysokich gór i milion przygód!
Będzie to opowieść o spełnianiu marzeń gdzieś na szczytach Andów, bo właśnie w wysokich górach Mateusz czuje się najlepiej, a także: jak wyleczyć przeziębienie miksturą z pancerników, czy da się dojechać rowerem na kraniec świata oraz jak to jest w ekwadorskim szczerym polu usłyszeć: „krzoszcz przmi w czinie”. Posłuchamy także o mieszkańcach andyjskich wiosek, którzy nie mają zegarków, ale zawsze mają czas, o polskich śladach w argentyńskiej prowincji Misiones oraz o wspinaczkach. Tak, o tym będzie naprawdę sporo!

Mateusz Waligóra
Specjalista od wyczynowych wypraw w najbardziej odludne miejsca naszej planety. Szczególnym upodobaniem darzy pustynie, od Australii po Boliwię. Na koncie ma rowerowy trawers najdłuższego pasma górskiego świata – Andów, samotny rowerowy przejazd przez najtrudniejszą drogę wytyczoną na Ziemi – Canning Stock Route w Australii Zachodniej oraz samotny pieszy trawers największej solnej pustyni świata – Salar de Uyuni w Boliwii.
W 2018 roku jako pierwszy człowiek na świecie przeszedł samotnie mongolską część największej pustyni Azji – Gobi!
Za swoje wyprawy wyróżniany jest na największych polskich festiwalach podróżniczych. Jest także jedynym polskim współlaureatem grantu eksploracyjnego Polartec Challenge. Na co dzień stały współpracownik “National Geographic Traveler” oraz przewodnik wypraw trekkingowych na kilku kontynentach. Autor książki “TREK” (wyd. Agora).

9. Festiwal Kultur i Podróży Ciekawi Świata

Galeria

waligora (1) waligora (2) waligora (3) waligora (4) waligora (5) waligora (6) waligora (7) waligora (8) waligora (9) waligora (10) waligora (11) waligora (12) waligora (13) waligora (14) waligora (15) waligora (16) waligora (17)

BOK Białostocki Ośrodek Kultury