Maria Dek: Ilustracje

Zapraszamy na wystawę w ramach 15. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA

MARIA DEK: ILUSTRACJE

9-13 czerwca 2021
Klub Fama, ul. Legionowa 5
wstęp wolny

Prace Marii Dek są bardzo mocno powiązane i osadzone w świecie natury, który dla artystki jest największą inspiracją. W jej wizualnych opowieściach spotkacie barwne ptaki, malutkie żuczki, płochliwe jelenie i wiele innych zwierząt. Zwierzęcy bohater to nieodłączny element pracy artystki. Świat ilustracji zaprasza odbiorców do wyruszenia na duże i małe przygody. Prace prezentowane na wystawie pochodzą z książek wydanych przez Marię Dek w ciągu ostatnich lat. Kilka z nich powstało jako ilustracje plakatowe.

Maria Dek
Autorka i ilustratorka książek, absolwentka University of the Arts London oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jej książki wydawane są na całym świecie, m.in. we Francji, Szwecji, Hiszpanii, Holandii, USA, Kanadzie, Korei Południowej i Chinach. Mieszka i tworzy w Puszczy Białowieskiej. Uwielbia prowadzić warsztaty z dziećmi. Prywatnie mama Julka.

Książki, do których stworzyła zarówno teksty jak i ilustracje: “A Walk in the Forest”, “Kiedy będę Duży”, “Malo and the-merry-go-round”, “Kto odwiedził Muchomorka?” i “Przeplatalińscy”.
Książki, do których stworzyła ilustracje: “Paskudki słowiańskie”, “Czary na Białym”, “Ole! Hiszpania dla dociekliwych”, “Good Morning, Neighbor”, “Look, it’s raining”, “Grandpa Seeds” i “Where the World Ends”.

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  6 lat temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  6 lat temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  6 lat temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  6 lat temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  6 lat temu