Mali Odkrywcy: Małgorzata i Marcin Złomscy: Afryka – śladami Stasia i Nel

Zapraszamy na prezentację dla dzieci autorstwa Małgorzaty i Marcina Złomskich w ramach 8. Festiwalu Kultur i Podróży „Ciekawi Świata”:

Mali Odkrywcy: Afryka – śladami Stasia i Nel

27 października, godz. 11:00
klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 5 zł, do kupienia w kasie Forum, kasie BOK/CLZ i na bilety.bok.bialystok.pl
prezentacja dla dzieci w wieku od 4 lat

Przez Czarny Ląd przejedziemy szlakiem, który ponad 100 lat temu przemierzyli bohaterowie powieści Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”. Podczas podróży czeka nas wiele przygód – rejs statkiem po Nilu, przejazd wysłużonym pociągiem przez Pustynię Nubijską, a także przeprawy ciężarówkami przez afrykańskie bezdroża. Wybierzemy się na safari, podczas którego spotkamy wiele dzikich zwierząt. Podziwiać będziemy również piękno afrykańskiego krajobrazu: zielone góry Siemen w Etiopii, piaszczyste plaże Zanzibaru oraz rozłożyste baobaby, które były schronieniem dla wędrujących po Afryce Stasia i Nel.

Małgorzata i Marcin Złomscy
Ona – doktor socjologii. On – kontrabasista z dyplomem Akademii Muzycznej. Oboje są także absolwentami Szkoły Głównej Handlowej. Od lat zapaleni globtroterzy. Gdy poznali się na pokazie slajdów podróżniczych on miał już za sobą wędrówkę w głąb peruwiańskiej dżungli, przemierzył Afrykę od Kairu do Kapsztadu i odwiedził klasztory buddyjskie w Tybecie, ona wspinała się w górach Azji i podziwiała bezkres mongolskiego stepu. Od tej chwili wyjeżdżali już razem, aby w końcu ruszyć w 10-miesięczną podróż poślubną dookoła świata. Gnani wciąż przed siebie przemierzyli ponad osiemdziesiąt krajów na sześciu kontynentach. Od niedawna podróżują w piątkę: z córką Zosią oraz synkami Leonem i Antkiem. Swoimi wrażeniami dzielą się podczas pokazów slajdów podróżniczych (slajdypodroznicze.pl). Są pilotami i autorami programów wypraw do obu Ameryk, Azji i Afryki. Wydali album fotograficzny „Indonezja. W cieniu wulkanów”.

ogólne informacje o festiwalu

Galeria

fot. Małgorzata i Marcin Złomscy

fot. Małgorzata i Marcin Złomscy

fot. Małgorzata i Marcin Złomscy

fot. Małgorzata i Marcin Złomscy

fot. Małgorzata i Marcin Złomscy

fot. Małgorzata i Marcin Złomscy

fot. Małgorzata i Marcin Złomscy

fot. Małgorzata i Marcin Złomscy

fot. Małgorzata i Marcin Złomscy

fot. Małgorzata i Marcin Złomscy

Śladami Stasia i Nel (1) Śladami Stasia i Nel (2) Śladami Stasia i Nel (3) Śladami Stasia i Nel (4) Śladami Stasia i Nel (5) Śladami Stasia i Nel (6) Śladami Stasia i Nel (7) Śladami Stasia i Nel (8) Śladami Stasia i Nel (9) Śladami Stasia i Nel (10) Śladami Stasia i Nel (11) Śladami Stasia i Nel (12) Śladami Stasia i Nel (13) Śladami Stasia i Nel (14) Śladami Stasia i Nel (15) Śladami Stasia i Nel (16) Śladami Stasia i Nel (17) Śladami Stasia i Nel (18) Śladami Stasia i Nel (19) Śladami Stasia i Nel (20) Śladami Stasia i Nel (21) Śladami Stasia i Nel (22) Śladami Stasia i Nel (23) Śladami Stasia i Nel (24) Śladami Stasia i Nel (25) Śladami Stasia i Nel (26) Śladami Stasia i Nel (27) Śladami Stasia i Nel (28) Śladami Stasia i Nel (29) Śladami Stasia i Nel (30) Śladami Stasia i Nel (31) Śladami Stasia i Nel (32)
Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  4 lata temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  4 lata temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  4 lata temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  4 lata temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  4 lata temu