Making of Solaris + SOLARIS tape

Making of Solaris

Dokumentalny zapis dwumiesięcznych prób do spektaklu „Solaris” Teatru Latarnia, który miał swoją premierę w marcu 2013. Oprócz prób do spektaklu, rozmów z twórcami i poszukiwania scenografii, jest to również rejestracja akcji prowadzonej w portalu crowdfundingowym polakpotrafi.pl, podczas której grupa zbierała pieniądze na realizację panoramicznych wizualizacji do spektaklu. Film, oprócz typowych codziennych ujęć z przygotowań, ukazuje kulisy intymnej pracy reżysera i aktorów, ich marzenia, dążenia i determinację.

Autor filmu: Sebastian Łukaszuk

 

SOLARIS tape

Muzyka / słuchowisko Adama Frankiewicza ze spektaklu „Solaris” Teatru Latarnia według powieści Lema. Kosmiczna idea kolażu dźwiękowego, we współczesnej muzyce zaakcentowana przez microsampling, doprowadziła do rozszerzonych poszukiwań dźwiękowych i stworzenia okołoteatralnej wytwórni słuchowisk Pionierska Records. Będzie to pierwsze od lat wydawnictwo kasetowe w Białymstoku. Jej założyciele, bazując na dokonaniach i teoriach twórców sprzed półwiecza (minimalistów, improwizatorów), wykorzystując współczesną technologię, chcą tworzyć unikatowe wydawnictwa ze spektakli teatralnych. Jako pierwsze ukazało się „Solaris” Teatru Latarnia.

Chcielibyśmy, by widownia, która rozsiądzie się wygodnie w fotelach, mogła wspólnie celebrować moment wkładania do odtwarzacza pachnącej nowością i doskonale wydanej kasety oraz zanurzyć się w głębię kasetowego szumu i kosmicznych dźwięków stacji Solaris.

Nagrania / muzyka /sampling: Adam Frankiewicz; głosy – ekipa TL: Monika Kwiatkowska, Błażej Piotrowski, Błażej Twarowski, Mateusz Tymura; oprawa graficzna: Sebastian Łukaszuk, wsparcie techniczne: Zbigniew Rusiłowicz

Galeria

solaris_foto male

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  5 lat temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  5 lat temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  5 lat temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  5 lat temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  5 lat temu