Majówka z Żubrem Pompikiem

MAJÓWKA Z ŻUBREM POMPIKIEM w kinie Forum!

21 maja 2018, godz. 9:00
kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 5 zł
– do kupienia wyłącznie w kasie kina

pokaz dla wszystkich: dla dzieci z opiekunami oraz dla grup zorganizowanych w wieku 5-8 lat (zapisy: dkf@bok.bialystok.pl )

Podczas spotkania pokażemy cztery siedmiominutowe odcinki “Żubra Pompika”!
Po projekcji o zwyczajach żubrów opowie dzieciom przyrodnik 

Gdzieś w głębinach wielkiej, dzikiej, zielonej puszczy mieszka żuberek Pompik. W porównaniu z innymi żubrami jest niewielki, nie tak silny, szybki i skoczny, jak jego rówieśnicy. Niezbyt się nadaje do tradycyjnych żubrzych zabaw w przepychanie rogami, wbęcywanie na drzewa czy żubrzego berka dookoła polany, ma za to inne zainteresowania. Pompik jest bowiem najbardziej ciekawskim ze zwierząt w puszczy. Interesuje go wszystko, co dzieje się dookoła niego, chce się wszystkiego dowiedzieć, wszystkiego dotknąć i o wszystkim sam się przekonać. Nie ma takiej leśnej tajemnicy, której Pompik by nie rozwiązał dzięki obserwacji, cierpliwości i zadawaniu mnóstwa pytań. To ciepła, mądra opowieść dla dzieci i rodziców, pełna ciekawostek z życia zwierząt w lesie, ucząca tolerancji i szacunku dla przyrody.

Serial powstał na podstawie książek Tomasza Samojlika – autora komiksów i książek dla dzieci, doktora nauk przyrodniczych, który pracuje w Instytucie Biologii Ssaków PAN w Białowieży.
Producentem serii o Pompiku jest studio animacji EGoFILM założone przez producentkę Ewelinę Gordziejuk.
Studio skupia pełną pasji, szaloną, kochającą animację i przyrodę kreatywną ekipę.

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury