Maciej Fortuna Trio: Jazz from Poland

W ramach naszego muzycznego cyklu Jazz na BOK-u zapraszamy na koncert

Maciej Fortuna Trio – Jazz from Poland

Maciej Fortuna Trio to świeże wyraziste brzmienie, wirtuozostwo wykonawcze i nowe, ciekawe kompozycje. Do współpracy przy realizacji tego projektu trębacz Maciej Fortuna zaprosił doświadczonych muzyków: Jakuba Mielcarka – znakomitego młodego polskiego kontrabasistę oraz Franka Parkera – świetnego amerykańskiego perkusistę.

31.01.2015 o godz. 20.00, klub Fama, ul. Legionowa 5
Bilety: 25 zł (w przedsprzedaży), 35 zł (w dniu koncertu)
dostępne w kasie kina Forum lub na stronie www.bilety.bok.bialystok.pl

Wydarzenie na FB

Maciej Fortuna Trio 2 na www

Trio występuje z programem, na który składają się utwory zapomnianych lub mniej docenianych polskich kompozytorów jazzowych – od lat 50-tych po czasy współczesne. Wszyscy znają Komedę i wszyscy Komedę grają, ale czy jest coś jeszcze poza Komedą? Owszem! Na przykład Kurylewicz, Trzaskowski, Muniak, Milian czy Seifert. Polski jazz istnieje i okazuje się być bardziej nieprzewidywalny niż się sądzi. Bardziej energetyczny, dziki i wolny.

Skład:
Maciej Fortuna – trąbka
Jakub Mielcarek – kontrabas
Frank Parker – perkusja

Maciej Fortuna – trębacz, kompozytor, aranżer. Doktor sztuk muzycznych, magister prawa, producent muzyczny, prowadzi wydawnictwo płytowe. Wykłada na Akademii Muzycznej w Poznaniu. Ma w dorobku osiem autorskich płyt. Oprócz kreowania własnego języka muzycznej wypowiedzi i poszerzania palety brzmieniowej swojego instrumentu, eksperymentuje z innymi gatunkami muzycznymi. Wykorzystuje zdobycze live electronics, tworzy i reżyseruje koncerty multimedialne i produkcje video.

Jakub Mielcarek – kontrabasista, studia w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, w klasie kontrabasu Michała Barańskiego. Porusza się w zróżnicowanych stylistykach, od głównego nurtu, przez free jazz po world music i muzykę tradycyjną. Ma na koncie nagrodę “Złotych Gęśli” przyznawaną najlepszemu instrumentaliście (2009) oraz wyróżnienie indywidualne otrzymane na Festiwalu Nowa Tradycja (2012).

Frank Parker – znakomity perkusista i producent muzyczny z Chicago. Jeszcze na studiach (Western Illinois University, grał w Jazz Studio Orchestra), stworzył dwa autorskie nagrania: “Jazz At the Crossroad” (1992) i “The Third Degree” (1994), z których jedno było nominowane do nagrody Grammy. Współpracował i współpracuje z czołówką światowego jazzu.

Patronat medialny:
bialystokonline_logo             radio_bialystok_1

Video

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury