Ludwik animowany vol. 4

Zapraszamy na czwartą edycję niezwykłych warsztatów animacji poklatkowej!

Ludwik animowany vol. 4

7, 14, 22, 28  października 2017, w godz. 10.00 – 15.00
Białostocki Ośrodek Kultury / Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19
opłata: 50 zł od osoby – w BOK / CLZ
wiek: 11 – 16 lat
zapisy i szczegółowe informacje: tel. 85 67 67 367
liczba miejsc ograniczona
prowadząca: Elwira Małyszko

Zapraszamy na czwartą edycję niezwykłych warsztatów! Zabierzemy Was w kosmiczną podróż po zasadach gramatycznych języka esperanto. Oczywiście w filmie pojawi się też sam Ludwik Zamenhof, reżyserii zaś podejmie się znana animatorka – Elwira Małyszko. Uczestnicy będą mogli nauczyć się podstawowych pojęć związanych z produkcją filmową, samodzielnie wykonają plany zdjęciowe, poznają też zasady rządzące światem animacji.

W ramach warsztatów uczestnicy stworzą nową produkcję, która pokaże w zabawny sposób zasady gramatyczne języka esperanto. Samodzielnie zrealizują plan zdjęciowy, wykonają część zdjęć, dokonają selekcji scen filmowych.

UWAGA: Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do dostarczenia pisemnej zgody rodziców lub opiekunów prawnych na udział w zajęciach – do pobrania poniżej.

* animacja poklatkowa (ang. stop motion) – animacja stworzona na podstawie klatek będących zdjęciami. Animator do zrobienia każdej klatki przekształca nieznacznie obiekty – zmienia położenie względem nieruchomego tła lub innych animowanych obiektów. Po połączeniu klatek, animowane obiekty wyświetlane w formie filmu sprawiają wrażenie ruchu. Jednym z prekursorów animacji jest Léon Gaumont (1864-1946), który w roku 1900 uzyskał francuski patent na animację poklatkową.

Elwira Małyszko
Absolwentka historii na Uniwersytecie w Białymstoku, „Akademii Filmu!” Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz kierunku Etiuda filmowa i animacja na UMCS w Lublinie. Laureatka Przystanku Młodzi „Gazety Wyborczej” w Białymstoku, nauczycielka, animatorka kultury. Autorka projektów edukacyjno-artystycznych m. in. „Zachodzący Białystok”, „Za siedmioma górami”, „Doświadczyć Historii”, autorka wielu filmów animowanych m.in. „Doktor Esperanto”, „Esperanto i Doktor Zamenhof”. Prowadzi Pracownię Animacji i Filmu w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku.

zgoda na udział w warsztatach (PDF)

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  5 lat temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  5 lat temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  5 lat temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  5 lat temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  5 lat temu