Liberecon por la Mondo

Zapraszamy do podpatrywania tworzenia nowego muralu:

Liberecon por la Mondo

termin realizacji: 1-5.10.2018
autor: Maciej Szupica
koordynatorka: Magdalena Urbańska
miejsce: szczytowa ściana bloku przy ul. Broniewskiego 23

Hasło muralu „Liberecon por la Mondo” to w języku esperanto „Wolność dla świata”. Źródłem inspiracji jest twórca tego języka, Ludwik Zamenhof, który chciał widzieć świat pełen pokoju, bez wojen. Pragnął wielonarodowej wspólnoty, która nie będzie niszczyć charakteru społeczności lokalnych. Idee patrona naszej placówki przy ul. Warszawskiej 19 łączą się z ideałami wolnościowym, dlatego postanowiliśmy zrealizować działanie w przestrzeni, które być może wywoła u patrzących pewną refleksję. Pozwoli zastanowić się nad współczesnym pojęciem wolności oraz zdefiniować, czym ona dla nas naprawdę jest.

Do stworzenia muralu zaprosiliśmy pochodzącego z Białegostoku Macieja Szupicę, grafika, artystę wizualnego, reżysera, scenografa. Absolwenta Wydziału Grafiki ASP w Gdańsku, mającego w swoim dorobku ponad 80 wideoklipów i filmów reklamowych, za które zdobył wiele nagród. Współpracował z wieloma grupami muzycznymi oraz instytucjami takimi jak Narodowy Instytut Audiowizualny, Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku, Muzeum Emigracji Polskiej w Gdyni.

Zapraszamy do podpatrywania tworzenia muralu w dniach 1-5 października 2018 r. na szczytowej ścianie przy ul. Broniewskiego 23.

Partnerem wydarzenia jest firma Unicell Poland z Wasilkowa, producent farb marki Primacol, która przekazała wszystkie farby do realizacji dzieła.

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  5 lat temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  5 lat temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  5 lat temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  5 lat temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  5 lat temu