Lekkie Rytmy: Mateusz Stachura Quartet

Zapraszamy na wyjątkowy koncert karnawałowy!

Lekkie Rytmy:  MATEUSZ STACHURA QUARTET

W programie piosenki z przedwojennych polskich filmów i światowe przeboje z lat 50-tych i 60-tych, między innymi: Czy Pani tańczy rumbę (H. Wars/A.Włast), Volare (rep. Dean Martin), Quando quando (rep. Michael Buble) i wiele innych…

31.01.2016, godz. 19.00
klub FAMA, ul. Legionowa 5
bilety: 15 zł (przedsprzedaż), 20 zł (w dniu koncertu)

W  muzyczną podróż zabierze nas MATEUSZ STACHURA QUARTET  w składzie:
Mateusz Stachura
– wokal
Max Fedorov – piano
Maciej Korolczuk – trąbka
Wojciech Bronakowski – perkusja
Karol Sypytkowski – kontrabas

Po koncercie do tańca zapraszają tancerze z Formacji Tanecznej Kadryl !!!

Mateusz Stachura – absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi (Wydział Wokalno-Aktorski) w klasie śpiewu solowego prof. Z. Wojtczaka. Jeszcze na studiach występował solowo w spektaklach Teatru Muzycznego w Łodzi. Umiejętności wokalne doskonalił podczas kursów mistrzowskich w kraju i za granicą pod okiem doświadczonych pedagogów, m.in. prof. A. Garanča, prof. O. Pasiecznik, prof. T. Żylis-Gary, prof. U. Reinemanna. Był członkiem Akademii Operowej przy Operze Narodowej w Warszawie. Może poszczycić się udziałem w prawykonaniu utworu „Litania do św. Jana Pawła II” J. Krutula wraz z Orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej (2015). Nie ogranicza się tylko do klasycznego repertuaru. Od pięciu lat śpiewa w swoim zespole swingowym. W repertuarze ma utwory F. Sinatry, M. Bublé, L. Armstronga, R. Charlesa, E. Bodo, M. Fogga. Od 2012 roku pracuje w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Max Fedorov – pianista, kompozytor, aranżer. Ukończył Wydział Muzyki i Pedagogiki na Rówieńskim Uniwersytecie Humanistycznym. Był uczestnikiem Studium Dyrygentów w Koszalinie w klasie prof. V. Bieleckiej i u prof. J. Kurcza. Założył zespół MIT, który wykonywał jego utwory do tekstów łemkowskiego poety Bogdana-Igora Antonycza, a także do wierszy polskich twórców. Brał udział w międzynarodowych festiwalach i konkursach. W rówieńskim zespole Voyage pełnił funkcję kompozytora i pianisty. Grał z polskim zespołem Pośpieszni z Siedlec oraz z białostockim kwartetem Nuevo. Jest pianistą zespołu Zimne Dranie, wykonującego polskie szlagiery międzywojenne, światową muzykę filmową i własne kompozycje. Obecnie mieszka w Białymstoku, gdzie pracuje w Chórze Opery i Filharmonii Podlaskiej. Jak sam mówi – dzieło absolutne ma jeszcze przed sobą.

Karol Sypytkowski – kontrabasista, gitarzysta basowy. Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie filia w Białymstoku w klasie kontrabasu prof. L. Sokołowskiego oraz Instytutu Jazzu w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie kontrabasu M. Barańskiego. Współpracował z takimi zespołami jak: WEM, Modern groove, Draft, Sarakina. Rozwijał swoje umiejętności biorąc udział w warsztatach jazzowych. Uczestniczy w takich projektach muzycznych jak DeMorela, Zimne Dranie, Kamil Skorupski Band. Współpracuje z teatrem szkolnym Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza Wydział Sztuki Lalkarskiej a także Policealnym Studium Wokalno-Aktorskim w Białymstoku.

Wojciech Bronakowski – muzyk, perkusista. Ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie filia w Białymstoku. Współpracował z wieloma zespołami, m.in. Sarakiną, Ewa Band, Wem. Wraz z grupą perkusyjną uczestniczył w nagraniu koncertu telewizyjnego “Ósmy grzech” (2005). Brał udział w nagraniu muzyki do sztuki Kobieta nad nami” (2006), musicalach “Kopciuszek”, “Królewna Śnieżka”. Od 2011 roku jest członkiem grupy PAX BAND oraz zespołu Zimne Dranie.

Maciej Korolczuk – białostoczanin, absolwent OSM II st. w Białymstoku oraz Policealnego Studium Jazzowego w Warszawie w klasie trąbki prof. R. Majewskiego. Uczestnik kursów u najlepszych polskich muzyków jazzowych oraz zagranicznych m.in. P. Wojtasika, K. Herdzina i W. Smitha III. Członek zespołów Szymanowski Big Band, Zbigniew Namysłowski Superband, z którymi występował na festiwalach w Polsce i zagranicą, takich jak m.in. Jazz Jamboree, Dusseldorf Jazzrally, Warszawska Jesień.

Obowiązuje Białostocka Karta Dużej Rodziny i Karta Aktywnego Seniora

Organizator: Białostocki Ośrodek Kultury

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury