Lato w Mieście 2019: The New Warsaw Trio

Zapraszamy na koncert w ramach Lata w Mieście:

The New Warsaw Trio

7 lipca, godz. 18:00
Park Planty, przy fontannie (w razie niepogody koncert zostanie przeniesiony do klubu Fama, ul. Legionowa 5)
wstęp wolny

The New Warsaw Trio tworzą trzej młodzi, niezwykle utalentowani instrumentaliści, laureaci prestiżowych nagród na konkursach muzycznych w Polsce i za granicą. Zespół powstał w 2012 roku, zaś inspiracją do podjęcia współpracy było zamiłowanie do muzyki Richarda Galliano, Astora Piazzolli oraz szeroko pojętej muzyki tangowej i jazzowej. To zestawienie brzmienia akordeonu, kontrabasu, ciekawe improwizacje, które z powodzeniem prezentują zarówno w klubach jazzowych, jak i w dużych salach koncertowych.
Repertuar zespołu obejmuje standardy jazzowe, utwory Richarda Galliano, Astora Piazzolli, Andre Astiera, Arta Van Damma, Carlosa Gardela oraz kompozycje własne, zyskujące szczególne uznanie publiczności.

Rafał Grząka – akordeon, bandoneon
Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie akordeonu oraz Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie, obecnie adiunkt, doktor habilitowany w klasie akordeonu macierzystej uczelni. Jest laureatem ponad 35 międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów akordeonowych, m.in. w Castelfidardo, Popradzie, Radziejowicach, Gdańsku. Jego zespół KlezmaFour otrzymał prestiżową nagrodę („City Winery of New York”) podczas International Jewish Music Festival w Amsterdamie (2010). W 2016 roku został zaproszony do nagrania improwizowanej partii akordeonu do dodatku do gry “Wiedźmin 3: Krew i Wino”. W plebiscycie czytelników portalu musicgame.com, ścieżka dźwiękowa z tej produkcji została wybrana na najlepszą na świecie muzykę do gry komputerowej w 2016 roku.

Konrad Kubicki – kontrabas, gitara basowa
Dorastał w środowisku muzyków i artystów. Jego ojciec był gitarzystą basowym, a dziadek skrzypkiem. W podstawowej szkole muzycznej jego głównym instrumentem były skrzypce, chociaż dźwięki basowe towarzyszyły mu przez cały ten czas. W późniejszym okresie nauki gra na skrzypcach nie przynosiła mu satysfakcji. W wieku 13 lat, po jednym z egzaminów przejściowych, komisja egzaminacyjna zaproponowała, żeby spróbować innego instrumentu. Specjalnie dla niego zatrudniono w szkole nauczyciela gry na kontrabasie. Od tej pory życie Konrada uległo zmianie. W czasie studiów dużo koncertował i nagrywał z wieloma wspaniałymi artystami, a czołowy polski jazzowy klub Tygmont okrzyknął kwartet z którym wówczas koncertował – nadzieją jazzową Warszawy. Jako solista nagrał m.in. z Filharmonią Narodową w Warszawie dzieła Krzysztofa Pendereckiego dla prestiżowej niemieckiej wytwórni Naxos.

Przemysław Skałuba – klarnet, saksofon
Absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w klasie klarnetu. Laureat wielu nagród m.in.: na Festiwalu Instrumentów Dętych w Mielcu i Festiwalu Klarnetowym w Piotrkowie Trybunalskim. Gra na klarnecie, saksofonie sopranowym, altowym, tenorowym oraz na duduku.

Galeria

Lato_w_Miescie_The_New_Warsaw_Trio_09 Lato_w_Miescie_The_New_Warsaw_Trio_10 Lato_w_Miescie_The_New_Warsaw_Trio_15 Lato_w_Miescie_The_New_Warsaw_Trio_16 Lato_w_Miescie_The_New_Warsaw_Trio_19 Lato_w_Miescie_The_New_Warsaw_Trio_20 Lato_w_Miescie_The_New_Warsaw_Trio_23 Lato_w_Miescie_The_New_Warsaw_Trio_24 Lato_w_Miescie_The_New_Warsaw_Trio_26 Lato_w_Miescie_The_New_Warsaw_Trio_27 Lato_w_Miescie_The_New_Warsaw_Trio_29 Lato_w_Miescie_The_New_Warsaw_Trio_01 Lato_w_Miescie_The_New_Warsaw_Trio_02 Lato_w_Miescie_The_New_Warsaw_Trio_05 Lato_w_Miescie_The_New_Warsaw_Trio_06 Lato_w_Miescie_The_New_Warsaw_Trio_07

Video

Ostatnie komentarze

BOK Białostocki Ośrodek Kultury