Lato w Mieście 2019: Artur Gotz

Zapraszamy na koncert w ramach Lata w Mieście:

Artur Gotz śpiewa piosenki Kabaretu Starszych Panów

4 sierpnia, godz. 18:00
Park Planty, przy fontannie (w razie niepogody koncert zostanie przeniesiony do klubu Fama, ul. Legionowa 5)
wstęp wolny

Pierwszy program Kabaretu Starszych Panów, którego twórcami byli Jerzy Wasowski i Jeremi Przybora, został wyemitowany przez telewizję 16 października 1958 roku. Repertuar Kabaretu był w ciągu minionego półwiecza wielokrotnie opracowywany przez wielu znamienitych artystów i wokalistów, co świadczy o absolutnym mistrzostwie tekstów piosenek i muzyki, będących dla kolejnych pokoleń niekończącą się inspiracją. Artur Gotz odnosi się z szacunkiem do pierwotnych wykonań, ale dzięki wykorzystaniu instrumentów elektronicznych, zaskakującym aranżacjom i porywającej interpretacji, piosenki w jego wykonaniu połączyły to, co sentymentalne, z tym, co bliskie i aktualne człowiekowi XXI wieku.

Ten niezwykły koncert z pewnością dostarczy wrażeń i wzruszeń zarówno tym, którzy mają w pamięci występy Kabaretu Starszych Panów, jak i młodszemu pokoleniu.

Artur Gotz – urodzony w Krakowie aktor i wokalista młodego pokolenia, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie – Filia we Wrocławiu (2006), prezes Fundacji Kultury i Sportu 44 w Warszawie. Występuje na scenie od jedenastego roku życia. W wieku 15 lat rozpoczął współpracę z Teatrem The Imagination w Londynie, gdzie wystąpił w trzech premierach. Po studiach związany z teatrami Warszawy (Współczesny, Kamienica, 6. piętro), Łodzi (Nowy) i Chorzowa (Rozrywki). Aktualnie aktor Teatru Nowego im. K. Dejmka w Łodzi, współpracuje z Teatrem Piosenki Romana Kołakowskiego i Mazowieckim Teatrem Muzycznym im. Jana Kiepury w Warszawie.

Jako wokalista debiutował w krakowskiej Piwnicy pod Baranami, w której rozpoczął współpracę z kompozytorem Zygmuntem Koniecznym. Z jego piosenką wydał singiel „Usposobienie przyjemne”, a w 2010 r. odbyła się premiera płyty “Obiekt seksualny” z 17 piosenkami o tematyce damsko-męskiej. W 2015 r. ukazała się druga płyta Artura Gotza “Mężczyzna prawie idealny” pod patronatem TVP 2 z piosenkami satyrycznymi, które napisała dla niego Agnieszka Chrzanowska. Trzeci solowy album artysty „Kabaret Starszych Panów. Przeboje wszech czasów śpiewa Artur Gotz” ukazał się w Walentynki 2018 r. i został objęty patronatem siedmiu rozgłośni Polskiego Radia. Wystąpił na dwóch płytach z bajkami muzycznymi dla dzieci (“Tam, gdzie mieszkają bajki” 2017 i “Tramwaje dzieciom” 2018) oraz wraz z innymi artystami na zbiorowych albumach (“Osiecka w popkulturze” 2018, “Opera matematyczna” 2017).

Artur Gotz zagrał ponad 450 solowych recitali w całej Polsce, a także w Amsterdamie, Berlinie, Brukseli, Budapeszcie, Londynie, Lozannie, Oxfordzie, Pradze, Wiedniu, na Cyprze oraz podczas dwóch tournée po USA i Australii oraz Nowej Zelandii. Artysta występował w dużych koncertach telewizyjnych, zagrał również radiowe koncerty na antenie rozgłośni Polskiego Radia oraz w Telewizji Kraków w ramach Teatru w Telewizji. Jego piosenki są emitowane na antenach ogólnopolskich i regionalnych, zajmują wysokie pozycje na listach przebojów, a piosenka „Tobiasz” została wybrana przez słuchaczy Radia Kraków „Krakowską Piosenką Miesiąca”. Artysta jest też gościem popularnych programów telewizyjnych i audycji radiowych.

Od wielu lat prowadzi warsztaty teatralne dla młodzieży i studentów, a także dla osób niepełnosprawnych oraz warsztaty z emisji głosu mówionego dla nauczycieli i osób pracujących głosem. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Program Lata w Mieście 2019 (sierpień)

Galeria

Artur Gotz_Lato w Mieście (1) Artur Gotz_Lato w Mieście (2) Artur Gotz_Lato w Mieście (3) Artur Gotz_Lato w Mieście (4) Artur Gotz_Lato w Mieście (5) Artur Gotz_Lato w Mieście (6) Artur Gotz_Lato w Mieście (7) Artur Gotz_Lato w Mieście (8) Artur Gotz_Lato w Mieście (9) Artur Gotz_Lato w Mieście (10) Artur Gotz_Lato w Mieście (11) Artur Gotz_Lato w Mieście (12) Artur Gotz_Lato w Mieście (13) Artur Gotz_Lato w Mieście (14) Artur Gotz_Lato w Mieście (15) Artur Gotz_Lato w Mieście (16) Artur Gotz_Lato w Mieście (17) Artur Gotz_Lato w Mieście (18) Artur Gotz_Lato w Mieście (19) Artur Gotz_Lato w Mieście (20) Artur Gotz_Lato w Mieście (21) Artur Gotz_Lato w Mieście (22) Artur Gotz_Lato w Mieście (23) Artur Gotz_Lato w Mieście (24)

BOK Białostocki Ośrodek Kultury