„Kosmos w Ritzu” – promocja książki Miłki Malzahn

Zapraszamy na promocję najnowszej książki Miłki Malzahn – „Kosmos w Ritzu”!

FAMA, ul. Legionowa 5, Białystok
29 października, godz. 18:00
wstęp wolny

Spotkanie z Miłką Malzahn poprowadzi dr Katarzyna Sawicka-Mierzyńska – literaturoznawczyni w Zakładzie Literatury Oświecenia i Romantyzmu na Wydziale Filologicznym UwB, przewodnicząca kapituły Nagrody Literackiej im. W. Kazaneckiego.

Kilka słów od Autorki:
„Hotelu Ritz w opisywanym mieście od dawna już nie ma, lecz od dawna też ciągle (jakoś) jest. Istnieje, nie istniejąc, jednak na tyle intensywnie, że został zaplątany w tę fabułę, w akcję swobodnie prowadzącą przez czas, przestrzeń i losy kilku nieco dziwacznych postaci.
Ritz to pretekst, scenografia, proszę zatem nie liczyć na powrót jakiegokolwiek przedwojennego miasta, proszę nie liczyć na lot w bardziej lub mniej kosmiczną przyszłość.
Spotkanie z lokalnym wszechświatem zapewniają intrygujący staruszkowie, niestarzejąca się babcia, jedna zagubiona kosmitka, jedna romantyczna, lekko zakochana kobieta, dwóch prawdziwych mężczyzn, rozwiązujących (nieprawdziwe czasem) zagadki. Jest tu szczypta SF, szczypta literackiego cukru i słony smak słabości (ale to dopiero w ostatnim opowiadaniu). Dwa pierwsze opowiadania pozostają po tej stronie mocy, po której wydarzyć się może wszystko. Bywa zabawnie. Bywa smutnawo. Bywa się… i tu, i tam (gdzie niniejszym zapraszam!)”.

Ignacy Karpowicz o książce:
„Ostrożnie humorystyczna i nieostrożnie zakręcona opowieść Miłki M. przenosi czytelnika do już nieistniejącego (albo istniejącego ) białostockiego hotelu Ritz, w którym znajduje się (lub nie) portal, a za nim inne wymiary, chociaż najdziwniejsze rzeczy wydarzają się po „naszej” stronie. Warto wybrać się w podróż, zwłaszcza do nas (i po nas) samych”.

Książka już w sprzedaży!

Miłka O. Malzahn pisze powieści, piosenki, opowiadania, bywa również autorką sztuk teatralnych, nieustająco jest głosem, rzadko jest ciszą.
Pochodzi z Białowieży, ale pierwsze artystyczne sukcesy to poetycki debiut (i nagroda) podczas Ogólnopolskiego Konkurs Poetyckiego im. Haliny Poświatowskiej w Częstochowie w 1995 roku oraz nagroda na Krakowskim Festiwalu Piosenki Studenckiej. Pierwsza książka – tomik poezji „Rzeczy wydarzone” ukazała się w 2001 roku w Toruniu. Kolejne książki to zbiór opowiadań „Baronowa Późna Jesień” (2001, Kraków), „Królowa Rabarbaru” (2004, Warszawa) „Nie ma mono” (2007, Warszawa), „Fronasz” (2009, Szczecin) oraz „Kosmos w Ritzu” (2014, Szczecin).
Opowiadania autorki można znaleźć w zbiorach „Punks not dead. Wybór opowiadań” (Jirafa Roja, 2008), „2008. Antologia współczesnych polskich opowiadań” (FORMA) oraz „2014. Antologia współczesnych polskich opowiadań” i „Projekt mężczyzna” (Delikatesy, Kraków 2009). Piosenek Miłki Malzahn można posłuchać na płytach „Mapa” i „Sequel”, głosu – w radiu (aktualnie w Polskim Radiu Białystok), wymyślone przez nią postaci są… wszędzie.

Więcej o autorce:
http://www.radio.bialystok.pl/fronasz/index.php?p=przedstawienie-autorki
Polecamy też kontakt ze światem Miłki przez FB:
https://www.facebook.com/pages/Mi%C5%82ka-O-Malzahn/761441057276950

Zdjęcie okładki: Marzena Gregier Franco

Patronat medialny: BialystokOnline.pl

Galeria

kosmos w ritzu_plakat Milka1 Milka2 Milka3 Milka4 Milka5 Milka6

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury