Koncert plenerowy: Symcha Keller i Przyjaciele

Zapraszamy na koncert plenerowy w ramach Lata w Mieście:

Symcha Keller i Przyjaciele

3 lipca 2020, godz. 18:00
plac przy Białostockim Ośrodku Kultury, ul. Legionowa 5
wstęp wolny
prosimy o zapoznanie się z wytycznymi imprez plenerowych BOK

Autentyczna muzyka chasydzka bez żadnych innowacji w wykonaniu prawdziwego kantora! Symcha Keller z zespołem zabiorą nas w mistyczną podróż w czasie do epoki czyniących cuda cadyków i spontanicznej muzycznej modlitwy. Kiedy ktoś odchyli zasłonę i ujrzy blask muzyki chasydów, już nigdy tego blasku nie zapomni.

Symcha Keller to ostatni kontynuator muzycznej mistycznej tradycji chasydów w Polsce. W latach 1989-1993 studiował pod okiem rabina Shlomo Carlebacha w USA. Po jego śmierci powrócił do Polski i nagrał płytę “Szabes”, a następnie “Pieśń nad pieśniami”. Zaangażował się również w odbudowę życia żydowskiego w Polsce. Przez wiele lat pełnił funkcję kantora Związku Gmin Żydowskich. Prowadził modlitwy podczas wielu uroczystości światowej rangi, m.in. wizyt papieży Jana Pawła II i Benedykta XVI, Billa Clintona czy Vaclava Havla oraz uroczystości rocznicowych, np. 60. rocznicy wyzwolenia obozu Aushwitz-Birkenau.

Cały czas koncertuje, w 2017 powraca do studia i nagrywa dwupłytowy album “Bramy”, który dedykuje pamięci swego pierwszego mistrza Icchaka Frojmowskiego. W 2019 nagrał kolejną płytę z chasydzkimi mistycznymi pieśniami “Chojze – Widzący  z Lublina”. Album ten dedykowany jest zmarłemu w 1815 roku jednemu z największych mistyków chasydzkich w Polsce. Zawiera on oryginalnie zaaranżowane pieśni chasydów z osiemnastego i dziewiętnastego wieku. Symcha Keller obecnie oprócz koncertów rozpoczął pracę nad kolejną już płytą. Jak sam stwierdził, “nie ma wiele czasu, a ogrom materiału, który trzeba ocalić jest jak ocean pieśni”.

Skład zespołu:
Symcha Keller – śpiew, flet, szofar
Bartłomiej Stańczyk – akordeon, śpiew
Robert Brzozowski – kontrabas
Krzysztof Pachla – klarnet
Paweł Stępnik – gitary
Tomasz „Bozdek” Kozdraj – instrumenty perkusyjne

Galeria

Symcha Keller i Przyjaciele (1) Symcha Keller i Przyjaciele (2) Symcha Keller i Przyjaciele (3) Symcha Keller i Przyjaciele (4) Symcha Keller i Przyjaciele (5) Symcha Keller i Przyjaciele (6) Symcha Keller i Przyjaciele (7) Symcha Keller i Przyjaciele (8) Symcha Keller i Przyjaciele (9) Symcha Keller i Przyjaciele (10) Symcha Keller i Przyjaciele (11) Symcha Keller i Przyjaciele (12) Symcha Keller i Przyjaciele (13) Symcha Keller i Przyjaciele (14) Symcha Keller i Przyjaciele (15) Symcha Keller i Przyjaciele (16) Symcha Keller i Przyjaciele (17) Symcha Keller i Przyjaciele (18) Symcha Keller i Przyjaciele (19) Symcha Keller i Przyjaciele (20) Symcha Keller i Przyjaciele (21) Symcha Keller i Przyjaciele (22) Symcha Keller i Przyjaciele (23) Symcha Keller i Przyjaciele (24) Symcha Keller i Przyjaciele (25) Symcha Keller i Przyjaciele (26) Symcha Keller i Przyjaciele (27) Symcha Keller i Przyjaciele (28) Symcha Keller i Przyjaciele (29) Symcha Keller i Przyjaciele (30) Symcha Keller i Przyjaciele (31) Symcha Keller i Przyjaciele (32)

Video

Ostatnie komentarze