Koncert Noworoczny

KONCERT GOŚCINNY – IMPREZA ZEWNĘTRZNA

Uwaga! Zmiana terminu wydarzenia! Osoby, które zechcą zwrócić bilety, zapraszamy do kasy Forum z paragonem.

Koncert Noworoczny w stylu wiedeńskim

14.01.2018; godz. 18.00
sala Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 80 zł do kupienia w kasie Forum
w cenie biletu lampka szampana w przerwie koncertu

Wydarzenie to jest nawiązaniem do tradycji Filharmoników Wiedeńskich, którzy od wielu lat świętują pierwszy dzień nowego roku wykonywaniem kompozycji rodziny Straussów na Koncercie Noworocznym w Złotej Sali Musikverein.

Wykonawcy:
Podlaska Orkiestra Salonowa
Kazimierz Dąbrowski – dyrygent
Anna Wolfinger – sopran

Anna Wolfinger
Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu. Laureatka Grand Prix III Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. J. Kiepury w Krynicy-Zdroju (2015), VI Ogólnopolskiego Konkursu Sztuki Wokalnej „Złote Głosy” w Warszawie, XIV Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. I. Godina we Vrablach oraz I Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego w Mławie, a także finalistka Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. F. Viňas w Barcelonie oraz Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „Belvedere” w  Düsseldorfie. Od 2012 roku solistka Opery i Filharmonii Podlaskiej. Od marca 2016 występuje również na scenie Opery Krakowskiej, zadebiutowała wykonując partię Fiorilli w operze Turek we Włoszech G.Rossiniego. Od grudnia 2016 r. na deskach Opery Krakowskiej można ją również podziwiać w roli Noriny w spektaklu Don Pasquale G. Donizettiego.

Kazimierz Dąbrowski
Absolwent Wydziału Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki na Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie – w 2008 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem w specjalności dyrygentura symfoniczno-operowa. W czasie studiów podjął wiele inicjatyw artystycznych jako organizator i dyrygent. Brał również udział w kilku projektach operowych jako asystent dyrygenta i dyrygent, prowadząc przedstawienia na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej i Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. We wrześniu 2009 roku zdobył III nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Dyrygentów “Craiova 2009”. Brał udział w kursie mistrzowskim w Austrii. Jest stypendystą Keimyung University i Fundacji Pro Polonia Society w Daegu w Korei Południowej oraz laureatem “Stypendium Młodym Twórcom”, fundowanym przez Prezydenta Miasta Białegostoku. W latach 2008 – 2014 pełnił funkcję dyrektora artystycznego Suwalskiej Orkiestry Kameralnej. Prowadzi również orkiestrę symfoniczną i kameralną Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku. W marcu 2011 roku ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

W programie:
Johann Strauss (syn) – Uwertura do op. „Zemsta nietoperza”
– Kuplety Adeli z op. „Zemsta nietoperza”
– Polka „Tritsch-Tratsch”
– Walc „Życie artysty”
– Polka „Tik-Tak“
– Polka „Na polowaniu”
– Walc „Odgłosy wiosny” na sopran i orkiestrę
– Banditen Galopp
– Einzugsmarsch z op. „Baron cygański“
*        *          *
Johannes Brahms – Taniec węgierski nr 5
Johann Strauss (syn) – Annen Polka
– Eljen a Magyar Polka
– Walc „Wiedeńska krew”
–  Polka francuska „Foyerfest“
– Walc „Nad pięknym modrym Dunajem”
– Aria Adeli z op. „Zemsta nietoperza”
Vincenzo di Chiara – La Spagnola
Johann Strauss (ojciec) – Marsz Radetzkiego

Zapytania dotyczące innych informacji związanych z koncertem prosimy kierować do organizatora: Halina Domalewska 600278487.

UWAGA! Białostocki Ośrodek Kultury (BOK) nie jest organizatorem imprez zewnętrznych. W związku z tym BOK nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zmiany programów, terminów lub odwołanie poszczególnych imprez.

 

 

Galeria

Kaziierz Dąbrowski Anna Wolfinger podlaska-orkiestra-salonowa

BOK Białostocki Ośrodek Kultury